Organizatorzy turnieju, przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina, burmistrz i pracownice przygotowujące projekt, piłkarze i jubilat na pamiątkowym zdjęciu
Pierwszy strzeliński Orlik, po wielu latach użytkowania, nie był już tym obiektem, co dawniej. Dokładniej chodziło o jego nawierzchnię, na którą narzekali biegający po murawie sportowcy. Dlatego też postanowiono to zmienić.

W sobotę 9 września, o godzinie 10 na Orliku przy ul. Gen. Okulickiego odbyło się podwójne wydarzenie. Oddano do użytku wyremontowany obiekt Orlika i rozpoczęto coroczny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Strzelina z okazji Patrona Miasta św. Michała Archanioła. W zawodach uczestniczyło blisko 10 drużyn z różnych stron Polski. Imprezę rozpoczął prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego Tomasz Charowski, który powitał gości i powiedziała kilka zdań o turnieju, po czym oddał mikrofon burmistrz Strzelina Dorocie Pawnuk, która złożyła życzenia obecnemu na wydarzeniu radnemu Jerzemu Wójcikiewiczowi, który obchodził 70. rocznicę urodzin. Jubilat, co zostało podkreślone, ciągle jest aktywnym piłkarzem, grającym w drużynie oldbojów. Pan Jerzy otrzymała od burmistrz bukiet kwiatów. Podziękowania otrzymały także pracownice urzędu, panie Ola, Agnieszka i Ula, które pracowały przy złożeniu wniosku na dofinansowanie remontu Orlika. - Ten Orlik jest naszym pierwszym obiektem tego typu. Ma już 14 lat i szczególnie rodzice grających tu dzieci narzekali na jakość granulatu, który był w sztucznej trawie – mówiła burmistrz. - Teraz położony granulat nie jest czarny, a sztuczna murawa jest tak miękka, że ma się ochotę na niej położyć - dodała.
Po słowach burmistrz prezes Charowski omówił zasady turnieju i rozlosowano pary. Rozpoczęły go w sposób honorowy dwie strzelińskie drużyny. Dzieci zmierzyły się z oldbojami. Grali do pierwszej bramki, którą strzelili właśnie najmłodsi.

Trochę o inwestycji
Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne, dzięki przyznanemu 150 tys. zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012” oraz dokapitalizowaniu z budżetu gminy Strzelin, zakończyło modernizację kompleksu sportowego Orlik przy ul. Okulickiego w Strzelinie. Na odnowionym obiekcie sportowym prowadzone będą m.in. zajęcia sportowe, zawody czy turnieje. Obiekt jest ogólnodostępny.
Na ten temat pisaliśmy w 36 (1174) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
RE: Otwarcie Orlika, turniej i urodziny radnego
Znów impreza przed wyborami. To jest czyn nieuczciwej konkurencji w ramach której jakaś osoba za publiczne pieniądze robi sobie reklamę na swoim osiedlu a inni kandydaci na burmistrza takiej reklamy nie mają. To jest również niegospodarność polegająca na tym że obiekt jest remontowany nie w takim czasie jaki nakazuje stan techniczny obiektu ale w przeddzień wyborów. To jest putinizacja polityki.
0

Przeczytaj również