Pierwszy strzeliński Orlik, po wielu latach użytkowania, nie był już tym obiektem, co dawniej. Dokładniej chodziło o jego nawierzchnię, na którą narzekali biegający po murawie sportowcy. Dlatego też postanowiono to zmienić.

W sobotę 9 września, o godzinie 10 na Orliku przy ul. Gen. Okulickiego odbyło się podwójne wydarzenie. Oddano do użytku wyremontowany obiekt Orlika i rozpoczęto coroczny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Strzelina z okazji Patrona Miasta św. Michała Archanioła. W zawodach uczestniczyło blisko 10 drużyn z różnych stron Polski. Imprezę rozpoczął prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego Tomasz Charowski, który powitał gości i powiedziała kilka zdań o turnieju, po czym oddał mikrofon burmistrz Strzelina Dorocie Pawnuk, która złożyła życzenia obecnemu na wydarzeniu radnemu Jerzemu Wójcikiewiczowi, który obchodził 70. rocznicę urodzin. Jubilat, co zostało podkreślone, ciągle jest aktywnym piłkarzem, grającym w drużynie oldbojów. Pan Jerzy otrzymała od burmistrz bukiet kwiatów. Podziękowania otrzymały także pracownice urzędu, panie Ola, Agnieszka i Ula, które pracowały przy złożeniu wniosku na dofinansowanie remontu Orlika. - Ten Orlik jest naszym pierwszym obiektem tego typu. Ma już 14 lat i szczególnie rodzice grających tu dzieci narzekali na jakość granulatu, który był w sztucznej trawie – mówiła burmistrz. - Teraz położony granulat nie jest czarny, a sztuczna murawa jest tak miękka, że ma się ochotę na niej położyć - dodała.
Po słowach burmistrz prezes Charowski omówił zasady turnieju i rozlosowano pary. Rozpoczęły go w sposób honorowy dwie strzelińskie drużyny. Dzieci zmierzyły się z oldbojami. Grali do pierwszej bramki, którą strzelili właśnie najmłodsi.

Trochę o inwestycji
Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne, dzięki przyznanemu 150 tys. zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012” oraz dokapitalizowaniu z budżetu gminy Strzelin, zakończyło modernizację kompleksu sportowego Orlik przy ul. Okulickiego w Strzelinie. Na odnowionym obiekcie sportowym prowadzone będą m.in. zajęcia sportowe, zawody czy turnieje. Obiekt jest ogólnodostępny.
Na ten temat pisaliśmy w 36 (1174) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Spajker. Permalink1 +2 Spajker.
RE: Otwarcie Orlika, turniej i urodziny radnego
Znów impreza przed wyborami. To jest czyn nieuczciwej konkurencji w ramach której jakaś osoba za publiczne pieniądze robi sobie reklamę na swoim osiedlu a inni kandydaci na burmistrza takiej reklamy nie mają. To jest również niegospodarność polegająca na tym że obiekt jest remontowany nie w takim czasie jaki nakazuje stan techniczny obiektu ale w przeddzień wyborów. To jest putinizacja polityki.
2023-09-22 10:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.