Mariusz Szmidt wrócił do Feniksa
Trwają rozgrywki gr. VI klasy B. W lecie działacze klubów z powiatu strzelińskiego dokonali ciekawych ruchów transferowych. Orzeł Biały Kościół pozyskał z Korony Pęcz-Szczawin braci Dubaniowskich, Jacka oraz Piotra. Pęcz na Biały Kościół zamienił także Błażej Kurdyś.
Dodatkowo ze Strzelinianki pozyskano Eliasza Augustyna, którego brat Błażej występował w Ekstraklasie. Z zespołem pożegnał się napastnik Mariusz Hałas, który po latach wrócił do klubu ze Strzelina. Z Orła odeszli także Piotr Kasprzyszak (Zryw Chociwel), Jakub Plewak (Borek Strzeliński), Łukasz Kramarz (Ludów Śląski), Włodzimierz Karoń (Brożec) oraz Bartosz Kasprzyszak (Ślęża Ciepłowody). Do zmian kadrowych doszło także w Przewornie. Ognisko pozyskało pięciu piłkarzy Młodzika Jana Miklasa, Antoniego Mandziaka, Mikołaja Oplustila, Michała Adamczyka oraz Filipa Kudera. W zespole Tomasza Maka znaleźli się także Kacper Hrycak (Henrykowianka), Kacper Nicpoń (Sparta Ziębice), Adrian Kuboń, Jarosław Komorowski (obaj ze Świtezi Wiązów. Do Kuropatnika z Przeworna przenieśli się Damian Litwiński, Marcel Rusin, Łukasz Cal, Marian Piotrowicz. Do rewolucji kadrowej nie doszło w Czarnych Kondratowice. Zespół opuścił utalentowany, młody napastnik Radosław Nikorowski, który już strzela gole dla Ludowa Śląskiego. Do pierwszej drużyny Czarnych włączeni zostali wyróżniający się juniorzy. Nowym trenerem Ślęzy Borów został Dawid Zimoch, który na tym stanowisku zastąpił Waldemara Werbę. Ze Sparty Wrocław do Ślęzy dołączył również piłkarz z Turcji Mert Ali Akdemir. Obcokrajowiec dołączył także do Feniksa. Pierwszego gola dla Pławnej strzelił już 18-letni gracz z Ukrainy Timur Aliiev. Do Feniksa z Kwarcytu Jegłowa powrócił także doświadczony Mariusz Szmidt. Ze Ślęzy Księginice Wielkie pozyskano Huberta Dziedzica. Do większych zmian kadrowych nie doszło w Borku Strzelińskim. Reaktywowany Gromnik Kuropatnik pozyskał kilku ciekawych zawodników. Zespół wzmocnili m.in.: Alessandro Buczak, Arturo Buczak (Korona), Łukasz Muraszew (Kwarcyt), Paweł Kuczera (Brożec), Krzysztof Ruciński (Ludów Śląski), Łukasz Szymański, Jakub Stopa, Tomasz Malinowski, Mateusz Piotrowicz, Karol Sokaluk, Filip Humelt. Wielu graczy wznowiło swoją przygodę z piłką po przerwie. Do KS-u Kurów trafiło kilku zawodników z gminy Wiązów, którzy w przeszłości reprezentowali Świteź. Błażej Kurdyś został zawodnikiem Orła
Na ten temat pisaliśmy w 36 (1174) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również