Najlepsi szachiści z najmłodszej kategorii wiekowej

W sali konferencyjnej byłego urzędu przy ul. Ząbkowickiej w Strzelinie odbył się piąty turniej drugiej edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego pod patronatem burmistrz Doroty Pawnuk. Do rywalizacji przystąpiło 76 uczniów, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. Tradycyjnie rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 9, do lat 13 oraz do lat 20.

W najmłodszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się Lena Fidelus (PSP nr 4 Strzelin) oraz Wojciech Wojnarowski (PSP Kuropatnik). Srebrny medal odebrał Filip Węgrzyn ze strzelińskiej „czwórki”, a brązowy krążek Mikołaj Doniec z Kuropatnika. W kategorii dla zawodników z rocznika 2010 i młodszych pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Strzelina: wygrał Mikołaj Sobczyk, a za nim był Piotr Woroniecki. Trzeci był Szymon Kawulak, reprezentujący PSP Zielenice. Wśród uczennic triumfowała Liliana Kobel ze strzelińskiej „piątki”. Na drugim miejscu podium stanęła Amelia Adamczyk z Kuropatnika, a strefę medalową zamknęła Antonina Rogan z PSP nr 4 ze Strzelina. W najstarszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny okazał się Dariusz Kawulak z CKZiU z Ludowa Polskiego. Drugie miejsce w klasyfikacji wywalczył Simon Honc ze strzelińskiej „trójki”, a trzeci był Miłosz Prorok z ZSO Strzelin. W najstarszej kategorii wiekowej dziewcząt zwyciężyła Klara Heath z CKZiU Strzelin, która wyprzedziła swoją szkolną koleżankę Milenę Teskowską. Podium zamknęła Oliwia Poczykowska z CKZiU z Ludowa Polskiego. Po pięciu turniejach, klasyfikacji szkół podstawowych przewodzi strzelińska „czwórka”, który wyprzedza Szkołę Podstawową nr 5 ze Strzelina oraz PSP Kuropatnik. W najstarszej kategorii wiekowej drużynowo prowadzi strzelińskie liceum. Na drugim miejscu plasuje się CKZiU Strzelin, a na trzecim CKZiU z Ludowa Polskiego.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również