Małgorzata Hałas-Koralewska na stałe zapisała się w historii Strzelina

6 lipca w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędzie się Memoriał Małgorzaty Hałas-Koralewskiej – zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła burmistrz Dorota Pawnuk. Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w wielu kategoriach z podziałem na płeć. Do rywalizacji licznie przystąpią także reprezentanci Stowarzyszenia Sportowego Hałas Team.

Małgorzata Hałas-Koralewska zmarła 10 lipca 2021 roku. Chorowała na chondrodystrofię - genetyczną chorobę, powodującą zaburzenie wzrostu i struktury chrząstek nasadowych w organizmie oraz niskorosłość. Od czasów szkolnych trenowała podnoszenie ciężarów i zapisała się w historii tej dyscypliny sportowej. W 2014 r. została wyróżniona w konkursie „Człowiek bez barier”. Hałas-Koralewska była czołową zawodniczką w konkurencji wyciskania sztangi leżąc. To multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski, która w swojej kolekcji ma kilka światowych rekordów. W 2016 roku zajęła czwarte miejsce na letniej Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro, ale odnosiła także sukcesy w rywalizacji z pełnosprawnymi zawodniczkami, startując na całym świecie. W Dubaju zgarnęła Puchar Świata, w Moskwie świętowała Mistrzostwo Świata, a w Pabianicach zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy – to tylko kilka z jej osiągnięć. Sport był wielką pasją Małgorzaty, ale znajdowała także czas na działalność społeczną i charytatywną. Z ogromnym uporem i wielkim zaangażowaniem pokonywała swoje własne ograniczenia, a klub Hałas Team, który założyła, stał się prawdziwą przystanią dla ludzi kochających sport i wysiłek fizyczny. Na zawody zawsze zabierała ze sobą flagę z herbem gminy Strzelin. Zapraszamy do udziału w memoriale oraz do dopingowania naszych sztangistów.

Cały artykuł zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również