Nowy Zarząd Ogniska Przeworno: prezesem wybrano Artura Szewca, wiceprezesami Izabelę Wierzbicką i Radosława Burzawę, a na członków sześcioosobowego zarządu powołano: Artura Lorensa, Macieja Kanię i Artura Wierzbickiego

W remizie OSP Przeworno odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu piłkarskiego Ognisko Przeworno. Podczas spotkania wybrano nowy zarząd i komisję rewizyjną.

Spotkanie otworzył i prowadził Artur Szewc, dotychczasowy prezes Ogniska, który przedstawił sprawozdanie z działalności. Podczas wystąpienia prezes przypomniał, że w lipcu 2020 roku, wspólnie z radą sołecką, klub zorganizował turniej charytatywny dla byłego zawodnika Ogniska, Bogdana Malaszki. Co ciekawe, jednym z uczestników imprezy był Błażej Augustyn, ówczesny zawodnik ekstraklasy. Artur Szewc przypomniał, że sezon 2019/20 drużyna zakończyła na 2 miejscu, co dało awans do klasy A.

- W sierpniu został zakupiony nowy traktorek do koszenia trawy - kontynuował prezes Ogniska. - Został sfinansowany z funduszu sołeckiego, a brakującą kwotę dołożyła gmina.

Artur Szewc przypomniał, że rok 2022 rozpoczęto od zmian na stanowisku trenera. Piotra Kocha zastąpił wówczas Tomasz Mak. W lutym 2022 roku Zarząd Ogniska z lokalnymi działaczami zaangażował się w zorganizowanie zbiórki dla mieszkańców objętej wojną Ukrainy. We wspomnianym roku, w lipcu, klub wziął udział w turnieju charytatywnym zorganizowanym przez UKS na rzecz mieszkańców Przeworna, Bogdana i Filipa.

- W sierpniu na boisku został przeprowadzony montaż nowych bramek i piłkochwytów, na które dofinansowanie otrzymaliśmy z LGD Gromnik, a brakującą kwotę dołożyli sponsorzy - mówił dalej prezes Ogniska. - Wartość projektu wyniosła ponad 30 tys. zł.

Komisja rewizyjna w składzie: przewodniczący Patryk Kunderman oraz członkowie Łukasz Ryś i Jacek Bury

Pod koniec wystąpienia Artur Szewc przypomniał, że w listopadzie 2023 roku na boisku w Przewornie ruszył montaż lamp oświetleniowych oraz rozdzielni przy trybunach. Wszystkie prace zakończono w marcu tego roku.

Po wystąpieniu prezesa Ogniska, głos zabrał przewodniczący komisji rewizyjnej Patryk Kunderman. Stwierdził, że działania z zakresu gospodarki finansowej, księgowej i gospodarowania mieniem klubu prowadzone są prawidłowo, nie budząc zastrzeżeń. Dlatego też komisja rewizyjna wnioskowała o udzielenie absolutorium Zarządowi Ludowego Klubu Sportowego Ognisko Przeworno. W głosowaniu zebrani jednogłośnie przyjęli sprawozdanie prezesa i udzielili absolutorium Zarządowi.

Po wystąpieniu prezesa Ogniska, głos zabrał przewodniczący komisji rewizyjnej Patryk Kunderman

Kolejnym punktem spotkania był wybór nowych władz klubu. Zgłaszano propozycje. Prezesem Ogniska wybrano ponownie Artura Szewca, wiceprezesami Izabelę Wierzbicką i Radosława Burzawę, a na członków sześcioosobowego zarządu powołano: Artura Lorensa, Macieja Kanię i Artura Wierzbickiego. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został wybrany Patryk Kunderman, a członkami Łukasz Ryś i Jacek Bury.

Podczas punktu wolne wnioski i dyskusja bardzo aktywnie wypowiadał się i pytania zadawał trener Tomasz Mak. Głos zabrał także obecny na zebraniu kandydat na wójta gminy Przeworno, Mariusz Michułka. Zadeklarował współpracę z klubem i pomoc. Jakie będą tego efekty być może już niebawem się przekonamy.

Nowo wybranym władzom Ogniska gratulujemy, a zawodnikom i trenerowi życzymy awansu!

Artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również