Inter Mediolan to włoski klub piłkarski, który znany jest z Serie A, a w ostatnim czasie słynący z wielu wyjątkowych sukcesów. Zespół w przeszłości wielokrotnie otrzymywał tytuł mistrza kraju oraz trzy razy wygrywał Ligę Mistrzów. Wszystko to sprawia, że jest wręcz uwielbiany przez tysiące włoskich kibiców. W poniższym artykule przyglądamy się najnowszym sukcesom Inter Mediolan. Zapraszamy do lektury.

Inter Mediolan - jaka jest historia i najważniejsze sukcesy zespołu?

Historia Inter Mediolan sięga 9 marca 1908 roku. Za jego założenie odpowiadała grupa działaczy funkcjonującego w tamtym czasie AC Milan. Założenie nowego klubu było spowodowane tym, iż we wspomnianym klubie wprowadzono zakaz gry dla obcokrajowców. Za wydanie tego zakazu odpowiadała włoska federacja. Nowy klub został nazwany "Football Club Internazionale Milano" - nazwa ta miała wskazywać na międzynarodowy charakter zespołu oraz podkreślać, że jest on w stu procentach otwarty na różnych graczy z zagranicy. Mimo iż oba kluby funkcjonują oddzielnie, to od samego początku ich historia się przeplata. Świadczy o tym również fakt, iż oba korzystają z jednego stadionu, jakim jest niezwykle popularny obiekt o nazwie San Siro. 

Jakie są najważniejsze sukcesy Inter Mediolanu? Trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim drużyna trzykrotnie wygrywała Ligę Mistrzów, a dokładniej w latach 1964, 1965 oraz 2010. Oprócz tego, wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata w 2010 roku, Puchar Interkontynentalny w 1964 oraz 1965. Warto nadmienić, że klub aż 18 razy zdobywał mistrzostwo Włoch, 7-krotnie Puchar Włoch, zaś 5 razy Superpuchar Włoch. Ta dobra passa dalej trwa, czego dowodem są ostatnie wyniki meczów omawianej drużyny. Gdy prześledzimy typy Serie A, to gołym okiem widać, że Inter Mediolan to jedna z najlepszych drużyn. 

Dlaczego Inter Mediolan ma coraz większe szanse na mistrzostwo w ramach Serie A?

Kilka dni temu Inter Mediolan rozegrał mecz z Udinesse, który wygrał 2:1. Mimo tego, iż mecz był bardzo trudny, a walka wyrównana, zespołowi udało się osiągnąć sukces. Wcześniej wyjątkowo dobry wynik udało się osiągnąć w starciu z Empoli, które miało miejsce 1 kwietnia. Wówczas wynik wyniósł 2:0, który również znacząco przybliżył drużynę do mistrzowskiego tytułu. Inter Mediolan ma obecnie kilkanaście punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli, dlatego zdaniem ekspertów jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że zyska tytuł mistrzów w ramach Serie A. 

Wspomniany mecz z 1 kwietnia był wyjątkowy, ponieważ zawodnicy Inter Mediolan doskonale spisywali się już od pierwszych minut rozgrywki. Piłkarze drużyny objęli prowadzenie już w szóstej minucie - wówczas pierwszą bramkę strzelił Federico Dimarco, zaś asystę zaliczał Alessandro Bastoni. 

Jeśli przejrzymy zakłady sportowe na Serie A, to z analiz bukmacherów wynika jasno: Inter Mediolan ma wielkie szanse na to, by zatriumfować podczas tegorocznych rozgrywek. Jest to oczywiście wynik wielu sukcesów, które drużyna osiąga w ostatnich latach. Jej ogromną siłą jest zgrana, utalentowana drużyna piłkarzy a także wybitny trener. Wszystko to powoduje, że zespół osiąga kolejne zwycięstwa - zarówno "u siebie" jak i na wyjazdach. 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
Nie słyszałem żeby grał tam ktoś ze Strzelina???
0

Przeczytaj również