Zawodnicy Hałas Team wrócili do Strzelina z wieloma pucharami

W sobotę, 11 maja, w Ząbkowicach Śląskich odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW. Impreza rozpoczęła się od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego prezesa i trenera Hałas Team – Macieja Koralewskiego.

W sobotnich mistrzostwach udział wzięło dziewięciu zawodników ze Strzelina. Drużyna Hałas Team zajęła trzecie miejsce. Trzy razy na najwyższym stopniu podium stawał Rafał Roch z wynikiem 157,5 kg. Zawodnik Hałas Team zajął pierwsze miejsce w kategorii open mężczyzn, w kategorii open niepełnosprawnych oraz w kategorii weteran 40+. Srebrne puchary za drugie miejsce odebrali: Julian Wiecheć z wynikiem 125 kg w kategorii junior do lat 18 oraz Julian Poznański z wynikiem 105 kg w kategorii do 125 kg. Na drugim miejscu podium stanęli także Paweł Tworzewski z wynikiem 110 kg w kategorii open niepełnosprawnych i Anna Wełpa w kategorii kobiet do 60 kg. Dla zawodniczki był to powrót na podest po kontuzji oraz debiut w wyciskaniu sztangi leżąc. Brązowe medale odebrali Marek Szargut z wynikiem 137,5 kg w kategorii 125 kg+ i Natan Dyjak z wynikiem 40 kg w kategorii open niepełnosprawnych. Na wyróżnienie zasłużył także Oliwier Makuch. Zawodnik otrzymał nagrodę dla najmłodszego uczestnika mistrzostw. Makuch ma zaledwie 13 lat i waży 58 kg, a wycisnął 87,5 kg. Dobrą formę potwierdził Marcel Czyżycki. Jego wynik - 110 kg nie pozwolił jednak na znalezienie się w strefie medalowej.

Artykuł zamieściliśmy w 18 (1206) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również