Paweł Mihułka z córką Zuzią na mecie

Strzeliński rowerzysta Paweł Mihułka po raz drugi przejechał ultramaraton kolarski Duch Puszczy na Podlasiu. Nasz zawodnik pokonał 540 km. Paweł ma już w planach kolejne starty.

Po zeszłorocznym występie w ultramaratonie na Podlasiu nawet przez chwilę nie przyszło mi na myśl, aby nie pojawić się ponownie na Podlasiu. Ultra Duch Puszczy to piękne kolarskie wydarzenie, którego moim zdaniem ominąć się nie da – mówi Paweł Mihułka ze Strzelina. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 31 maja – 2 czerwca. Pierwszego dnia wystartowali zawodnicy, którzy ścigali się na dystansie 1200 km! Kolarze mieli okazję powalczyć o koszulkę Mistrza Polski.

Paweł na rowerze przejechał 540 km

Ponad 20 godzin na rowerze

Do Białowieży ponownie wybrałem się z moimi najwierniejszym kibicami, czyli żoną Asią i córką Zuzią. Zasada również się nie zmieniła: ja kręciłem, a one odpoczywały – mówi ze śmiechem Paweł, który w tym roku przejechał dystans 540 km. – Trasa została trochę zmieniona. Malownicze widoki z każdym kolejnym kilometrem sprawiały radość. Trochę obawiałem się pogody. Na trasę ruszyłem w sobotę o godz. 6:42. Pierwsze sto kilometrów zleciało bardzo szybko. Niestety, na 150 km spadł deszcz. Wszyscy byli przemoczeni i wtedy zaczęła się zabawa. Do pierwszego punktu kontrolnego dojechaliśmy po siedmiu godzinach jazdy. Mieliśmy bardzo dobre tempo. Po 35 minutach postoju ponownie ruszyłem w trasę – opowiada Paweł Mihułka.

Cały artykuł zamieściliśmy w 22 (1210) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również