Strzelińska sztafeta z medalami

Niedawno odbyły się Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu 2024 IX Memoriał Andrzeja Wernera. Sekcję pływacką Aquapark Strzelin reprezentowało 15 osób w 75 startach oraz 8 sztafetach.

Pierwszego dnia zawodów Witold Bałamut zajął trzecie miejsce na 100 m stylem klasycznym. Dopłynął z czasem 1:27. Następnego dnia sztafeta kobiet była trzecia, płynąc 4 x 200 m stylem dowolnym. Na trzecim miejscu podium stanęły: Olga Niełacna, Martyna Obajtek, Barbara Witan oraz Nikola Zięba. Kiedy jedni zawodnicy walczyli w Mistrzostwach Dolnego Śląska, dwójka reprezentantów sekcji Aquapark Strzelin zmagała się w zawodach na wodzie otwartej. Milena Mroczko oraz Mikołaj Cygal wystartowali w Aqua Speed Open Water Series 2024. Zawody rozegrane zostały 1 czerwca na jeziorze Ślesińskim w województwie wielopolskim. Nasi zawodnicy wystartowali na dystansie 950 m. W swoich kategoriach wiekowych (14-15 lat) wywalczyli medale. Milena była druga, a Mikołaj odebrał brązowy medal. Zawody w Ślesinie są pierwszymi zawodami z cyklu. Kolejne odbędą się 7 lipca w Elblągu.

Milena Mroczko była druga

Mikołaj Cygal na trzecim miejscu podium

Artykuł zamieściliśmy w 22 (1210) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również