Daniel Mikołajek z kolejnym pucharem do kolekcjiStrzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek odnosi kolejne sukcesy. Tym razem popularny Mikołaj był bezkonkurencyjny podczas prestiżowych zawodów Focus on Freestyle 3. Dodatkowo Daniel prezentował swoje umiejętności podczas UEFA Champions League Trophy Tour oraz w finale Ligi Europy, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W sobotę, 23 maja, odbył się Puchar Polski – Focus on Freestyle 3 w Bydgoszczy. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy football freestyle z naszego kraju, w tym Daniel Mikołajek ze Strzelina. W przeszłości Mikołaj już dwukrotnie stawał na podium tych zawodów. Wywalczył srebro i brąz. Tym razem Mikołajek był bezkonkurencyjny! – Cieszę się ze zwycięstwa. Zdobyłem już komplet medali z tych zawodów – mówił.
W eliminacjach wzięło udział szesnastu najlepszych zawodników z naszego kraju, a każdy z nich miał 90 sekund na przekonanie jury do swoich umiejętności. Daniel sklasyfikowany został na trzeciej pozycji. Później rywalizacja odbywała się systemem pucharowym, czyli przegrany odpada. Mikołajek bez problemów pokonał 3:0 najpierw Daniela Kowala z Jaworzna, a w ćwierćfinale z takim samym wynikiem odprawił Adriana Franca z Częstochowy. – W półfinale trafiłem na Jaromira Poprawę z Cieszyna. To młody, utalentowany zawodnik, ale jego również pokonałem 3:0. W finale trafiłem na dobrego znajomego Łukasza Chwieduka, z którym już trzykrotnie walczyłem o złoto. Wygrałem pewnie 3:0 i stanąłem na najwyższym stopniu podium. Cieszę się z Pucharu Polski, który motywuje mnie do jeszcze większej pracy na treningach – opowiadał o finale zawodnik ze Strzelina.

Strzeliński akcent w Lidze Europy i Lidze Mistrzów
Daniel Mikołajek prezentował także swoje umiejętności podczas trzech imprez, organizowanych w ramach UEFA Champions League Trophy Tour w Warszawie. Dodatkowo 27 czerwca strzeliński Mikołaj wykonał pokaz dla gości specjalnych podczas finału Ligi Europy, który został rozegrany na stadionie narodowym. Ostatecznie po puchar sięgnęli piłkarze hiszpańskiej Sevilli, którzy pokonali ukraiński Dnipro Dniepropietrowsk. – Obecnie przygotowuję się do ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się w Skawinie. Później wyjeżdżam do Berlina na pokazy związane z finałem Ligi Mistrzów. Do Polski wrócę 7 czerwca, a już następnego dnia wylatuję do Chin na turniej Red Bull Freestyle Football Grand Prix 2015. To bardzo ważna impreza w mojej karierze i liczę na wysoką pozycję. Mam nadzieję, że będzie to tydzień, który na zawsze zapadnie w mojej pamięci. Trzymajcie za mnie kciuki – mówił strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek.