Łukasz Ziółkowski jest środkowym pomocnikiem LKS-uŁukasz jest jednym z cichych bohaterów awansu LKS-u Brożec do klasy okręgowej. Na boisku nigdy nie odpuszcza rywalom, zawsze gra z pełnym zaangażowaniem. To podstawowy gracz ekipy Łukasza Sucheckiego. Tuż przed startem sezonu, rozmawialiśmy z pomocnikiem Łukaszem Ziółkowskim. Wywalczyliście mistrzostwo gr. IV klasy A w bardzo dobrym stylu. Czy spodziewaliście się takiego sukcesu?
- Tak, to był nasz cel, który udało się w pełni zrealizować. Od dłuższego czasu pukaliśmy do bram klasy okręgowej i teraz nadszedł ten historyczny moment dla klubu. Na pewno nie było łatwo wywalczyć mistrzostwa, o czym świadczy tabela. Do samego końca wierzyliśmy, że stać nas na awans.

Twój transfer do Brożca okazał się strzałem w dziesiątkę. To właśnie w tym zespole rozwinąłeś się piłkarsko i stałem się ważnym elementem układanki Łukasza Sucheckiego.
- Cieszę się, że tak mówisz, ale ja nie zamierzam spoczywać na laurach. Chcę cały czas pracować nad sobą i osiągnąć z zespołem trochę więcej. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Na co stać LKS w klasie okręgowej?
- Myślę, że to jest pytanie do trenera oraz działaczy. Ja uważam, że mamy zespół, który spokojnie stać na utrzymanie w lidze. Nie będziemy może walczyć o mistrzostwo, ale środek tabeli jest w naszym zasięgu. Wszystko zweryfikuje jednak boisko. W sparingach ustawiany byłem na kilku pozycjach, ale najlepiej czuję się w środku pomocy, jako gracz ofensywny. Będę jednak grał wszędzie tam, gdzie ustawi mnie trener i gdzie najbardziej przydam się drużynie.

W lecie doszło do kilku zmian kadrowych w klubie.
- Moim zdaniem będą to zmiany na plus. Pozyskaliśmy kilku młodzieżowców, którzy są niezbędni w klasie okręgowej. Rywalizacja o miejsce w drugiej linii nabierze rumieńców. Dużą stratą jest odejście Marka Tabora, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Działacze sprowadzili nowych graczy, którzy postarają się go godnie zastąpić. Trener Suchecki ma świetne podejście do zawodników. W szatni panuje bardzo dobra atmosfera, dlatego już czekamy na pierwszy gwizdek sędziego w sezonie 2015/2016. Jesteśmy przygotowani na rywalizację na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

Radosław Kwiatkowski

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również