Zawodnicy ze Strzelina przygotowują się do startu sezonuSurową lekcję futbolu odebrali seniorzy Strzelinianki w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Orłem. Rywale wykorzystali błędy gości i wygrali efektownie 6:0. Kibice ze Strzelina mają powody do zmartwień ponieważ w tym sparingu kontuzji doznali Bartosz Korgul oraz Rafał Sukiennik.
Sparing z Orłem Ząbkowice Śląskie rozegrany został w sobotę, 8 sierpnia. W zespole gospodarzy wystąpiło dwóch byłych zawodników Strzelinianki: Damian Szydziak oraz Dawid Kuriata, a z ławki rezerwowych drużyną kierował Tomasz Masłowski, który został asystentem pierwszego szkoleniowca Orła. Niestety, już kilka minut po rozpoczęciu gry boisko z kontuzją opuścić musiał lider Strzelinianki Bartek Korgul. Zawodnik przewieziony został do szpitala, ale wszystko wskazuje na to, że kontuzja nie jest tak poważna jak pierwotnie zakładano. Chwilę później bliski wpisania się na listę Wszystko wskazuje na to, że jedynką Strzelinianki będzie Krzysztof Rucińskistrzelców był Miłosz Korzyński. Później zawodnicy Orła bezwzględnie wykorzystali błędy defensywy Strzelinianki i na przerwę schodzili prowadząc 4:0. Po zmianie stron gracze z Ząbkowic Śląskich dołożyli jeszcze dwa trafienia i mecz zakończył się wynikiem 6:0. Jedno z trafień zanotował wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak, który ma za sobą debiut w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław. Gola honorowego mógł strzelić Marek Robak, jednak świetną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. W drugiej części boisko z kontuzją opuścił także Rafał Sukiennik i nie wiadomo czy będzie gotowy na start ligi.
Na kilka dni przed rozpoczęciem rundy jesiennej znamy coraz więcej szczegółów dotyczących kadry Strzelinianki. Wszystko wskazuje na to, że do Strzelina trafią: bramkarz Krzysztof Ruciński (Kwarcyt Jegłowa), Paweł Wolański, Marek Robak (LZS Stary Śleszów), Miłosz Korzyński (Czarni Kondratowice), Bartosz Przybył (Falko Rzeplin). Ze strzelińskim zespołem pożegnali się: Rafał Rorat (Czarni Kondratowice), Mieczysław Andrych (Amator Oleśnica Mała), Łukasz Szymański (Gromnik Kuropatnik), Bartłomiej Bartodziej, Krzysztof Pietrzykowski, Krystian Kornecki. Jeszcze nie wiadomo czy w Strzelinie pozostaną Jakub Giemza oraz Tomasz Mizera.