Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej PadewskiPrezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski odwiedził Strzelin z okazji jubileuszu 70-lecia Strzelinianki. Tuż po uroczystej gali prezes DZPN-u porozmawiał z naszym dziennikarzem sportowym Radosławem Kwiatkowskim.
Spotykamy się tuż po uroczystej gali z okazji 70. urodzin strzelińskiego futbolu.
- Organizacja takiej imprezy to świetny pomysł! Ktoś, kto nie szanuje swojej historii nigdy nie będzie miał własnej tożsamości. Widać, że w Strzelinie doceniają ten piękny jubileusz. Przygotowana została świetna uroczystość w Strzelińskim Ośrodku Kultury i cieszę się, że mogłem tam być. Najważniejszymi gośćmi tej imprezy byli najstarsi zawodnicy, którzy tworzyli strzeliński futbol.

Wiele osób odebrało dziś z Pana rąk złote i srebrne odznaki DZPN.
- Na Dolnym Śląsku nie ma już wyższych odznaczeń piłkarskich. Następnym krokiem są już odznaczenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na pewno będę namawiał władze Strzelinianki, żeby wystąpiły o takie odznaczenia. Takie osoby trzeba nagradzać i szanować.

W przeszłości jeszcze jako piłkarz miał Pan okazję na murawie rywalizować ze strzelińskimi zawodnikami.
- Pierwszym klubem ze Strzelina, z którym rywalizowałem, był TKS Granit Strzelin. Wielu kolegów z boiska spotkałem podczas dzisiejszej uroczystości. Miło znów było się spotkać i powspominać stare czasy.

Członkiem zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej jest wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak.
- To bardzo dobra, pozytywna postać. Jest jednym z najaktywniejszych członków zarządu. Wojciech Bochnak odpowiada m.in. za licencje klubowe. Świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków i zawsze mogę na niego liczyć. On też wie, że to działa w drugą stronę. Zawsze odbieram od niego telefony i chętnie pomogę w każdej sprawie.

Jakie cele na najbliższy okres stawiają przed sobą działacze DZPN-u?
- Teraz jest bardzo trudny okres, ponieważ musimy uporać się z reorganizacją rozgrywek. Dużą uwagę zwracamy na bezpieczeństwo na stadionach i dyscyplinę na boisku. Jesteśmy zdeterminowani, żeby walczyć z wszelkimi przejawami chuligaństwa na murawie. Kary nakładane za niesportowe zachowania są surowe. Nie powstrzymamy chamstwa na murawie, jeśli nie będziemy konsekwentni.

Radosław Kwiatkowski


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również