Tobiasz Zieliński zdobył jedną z bramekNiedawno doszło do bardzo ciekawego starcia w klasie okręgowej trampkarzy. Strzelinianka rywalizowała z faworyzowanym Śląskiem Wrocław. Podopieczni Roberta Malinowskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wygrali zasłużenie 4:3. Punkt na swoje konto dopisali gracze z Wiązowa, którzy zremisowali z klubem z Milicza 1:1.
W sobotę, 12 września, rozegrano mecze 3. kolejki klasy okręgowej trampkarzy. Nasz powiat reprezentują dwa kluby: Strzelinianka oraz Świteź. Strzelińscy piłkarze tym razem podejmowali faworyzowany Śląsk Wrocław. Gospodarze nie zamierzali jednak „tanio sprzedać skóry”. Trener Robert Malinowski buduje praktycznie od podstaw nowy zespół, ponieważ większość graczy po minionym sezonie przeniesiona została do starszej kategorii wiekowej. Mecz lepiej rozpoczął WKS, który po dziesięciu minutach prowadził 1:0. Odpowiedź gospodarzy przyszła po kilku minutach. Do remisu doprowadził Maciej Stolarz. Radość kibiców Strzelinianki trwała zaledwie dwie minuty i Śląsk znów objął prowadzenie. Później w roli głównej wystąpił Rafał Małecki. Trampkarz ze Strzelina wyrównał po strzale z rzutu wolnego z własnej połowy. Ten gol był ozdobą pojedynku. Małecki poszedł za ciosem i zdobył także drugie trafienie. Wynik na 4:2 dla Strzelinianki podwyższył Tobiasz Zieliński, który w przeszłości reprezentował młodzieżowe drużyny WKS-u. Gości stać było jeszcze jedynie na bramkę nr 3 i gospodarze zwyciężyli zasłużenie 4:3. Po końcowym gwizdku sędziego zawodnicy nie kryli radości z pokonania faworyzowanego przeciwnika.
Także w sobotę swój mecz rozegrali trampkarze klubu Świteź Wiązów. Zespół z powiatu strzelińskiego na własnym stadionie mierzył się z Baryczą Milicz. Po pierwszej części rywale prowadzili 1:0. Wynik spotkania na 1:1 ustalił w 50. minucie Krzysztof Pąklak, który wykorzystał kapitalne podanie od Tobiasza Kokorudza. Drużyna z Wiązowa jest beniaminkiem klasy okręgowej i ci młodzi zawodnicy dopiero zdobywają boiskowe doświadczenia z gry na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Należy jednak podkreślić, że trampkarze Świtezi z każdym pojedynkiem radzą sobie coraz lepiej. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.