Najlepsi w swojej kategorii (Foto: OSiR)Na stadionie w strzelińskim parku miejskim odbyły się Dolnośląskie Zawody Łucznicze Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza Strzelina oraz III Memoriał imienia Zdzisława Kaczorowskiego. Impreza miała wyjątkowy charakter.
Przed kilkoma laty w wieku 66 lat zmarł Zdzisław Kaczorowski, który całe życie związany był z łucznictwem. Przez lata reprezentował barwy klubu ze Strzelina, a później pełnił funkcję trenera. To on jako pierwszy uczył łucznictwa olimpijkę z Aten i Pekinu Małgorzatę Sobieraj.
Zdzisław Kaczorowski przygodę z łucznictwem rozpoczął w Strzelinie w 1958 roku pod okiem trenera Stanisława Januszkiewicza. Później sam został szkoleniowcem, a następnie konsultantem kadry juniorów Polski. Swoją karierę zawodniczą zakończył w 1982 roku. Później aż do śmierci był trenerem zawodników w Strzelinie. W niedzielę, 13 września, odbył się w Strzelinie III Memoriał im. Zdzisława Kaczorowskiego. Obecna trenerka strzelińskich łuczników Izabela Jaworska jest wychowanką tego szkoleniowca. - Ciężko było mi się pogodzić ze stratą mojego byłego trenera. Był dla mnie, jak i dla moich koleżanek z klubu, jak drugi ojciec, ponieważ większość swojego czasu po zajęciach szkolnych spędzałam właśnie z nim na treningach i zawodach. Był dla nas bardzo opiekuńczy, wyrozumiały i życzliwy. Trener rozumiał nas bez słów. Mobilizował do nauki strzelania. ale też do nauki szkolnej. Uczył jak uporać się z przegraną na zawodach, a jak z dumą i skromnością przyjąć sukces. Jestem dumna, że mogłam pod jego okiem rozwijać swoją karierę łuczniczą i mam nadzieję godnie reprezentować jego „szkołę łuczniczą” – wspomina trenera Iza Jaworska. Memoriał przypomniał nam jak wiele dla łucznictwa w naszym mieście zrobił Zdzisław Kaczorowski.

Liczna reprezentacja
W zawodach uczestniczyli zawodnicy reprezentujący dolnośląskie kluby sportowe, m.in.: MKS Bobry Jelenia Góra, UKS Victoria Ścinawka Śr., LZS Roszówka, OSŁ Strzelec Legnica, UKS Ameolia Świebodzice , UKS Talent Wrocław, UKS 95 Wrocław, K.S Piast Nowa Ruda i oczywiście sekcja łucznicza OSIR Strzelin . Łącznie wystartowało 107 zawodników. W barwach naszego klubu wystartowało 14 reprezentantów. Najlepszy wynik osiągnął Miłosz Agaciak, zdobywając drugie miejsce w kategorii apacz. W tej kategorii startowali także: Szymon Wiśniewski – 7 miejsce, Jakub Gradus – 9, Maciej Cisek – 10. Wśród dziewcząt z tej kategorii najcelniej strzelała Martyna Szczepańsk, która była siódma. Jedną pozycję dalej uplasowała się Zuzanna Foltynowicz. Wśród orlików Zuzanna Madeja była ósma, a Błażej Łuczak dziesiąty. Strzelin reprezentowało także trzech młodzików: Adrian Kozaryn – siódma pozycja, Filip Gaj – 14, Patryk Szczepański – 16, Kacper Mróz – 17. W kategorii młodziczek młodszych Aleksandra Łuczak była siódma, a Aleksandra Foltynowicz dziesiąta.
Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani medalami, pucharami, statuetkami i dyplomami. Nagrody wręczali burmistrz Dorota Pawnuk, dyrektor OSiR Alicja Korzep oraz córka zasłużonego trenera Zdzisława Kaczorowskiego.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również