Maciej Grynienko trenuje skok wzwyż. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów. Ostatnio zajął 10 miejsce na Mistrzostwach Świata w KolumbiiOd kilku lat trenuje skok wzwyż. Na swoim koncie ma już mnóstwo osiągnięć. Niedawno zajął 10. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Kolumbii. W kolejnych zawodach nie miał sobie równych. Ustanowił swój rekord życiowy. Pokonał wysokość 214cm i zdobył tytuł mistrza Polski juniorów młodszych.
Maciej Grynienko jest uczniem II klasy Technikum Rolniczego w CKZiU w Ludowie Polskim. Pochodzi z Domaniowa. Chłopak ma 197 cm wzrostu i od kilku lat trenuje skok wzwyż. Pasja do lekkoatletyki pojawiła się u niego po zawodach szkolnych w podstawówce, które wygrał. – Zauważyła mnie wtedy trenerka, która powiedziała, że mam predyspozycje do skoku wzwyż. Wcześniej interesowałem się piłką nożną, ale ze względu na mój wzrost gra nie wychodziła mi dobrze. Postanowiłem więc spróbować w innej dziedzinie sportu – tłumaczy. Maciej zapisał się do klubu UKS „Orlica” Domaniów. Szybko okazało się, że jest bardzo zdolny i pracowity. W ostatniej klasie gimnazjum zajął 4 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Te zawody zapewniły mu przepustkę do kadry narodowej juniorów. Skoczek ma na swoim koncie m.in. dwukrotne wicemistrzostwo Polski. Niedawno wystartował w Mistrzostwach Świata Juniorów w kolumbijskim mieście Cali. W sumie rywalizowało tam 32 zawodników z całego świata. – Miałem nadzieję, że uda mi się dostać do finałowej dwunastki – mówi Maciej Grynienko. Skoczek zaliczył w pierwszych próbach trzy wysokości (195 cm, 200 cm, 204 cm). Mimo iż kolejnej poprzeczki (208 cm) nie udało mu się przeskoczyć, dostał się do finału. Tam poradził sobie z wyznaczonymi wysokościami (197 cm, 203cm i 207cm). – Atakowałem swój rekord życiowy i próbowałem przeskoczyć poprzeczkę na 211 cm. Stres zrobił swoje i nie udało mi się tego zaliczyć – wyjaśnia. Ostatecznie ukończył mistrzostwa na 10. miejscu. Warto dodać, że zawodnik pojechał na mistrzostwa z lekką kontuzją. – Miałem przeciążone ścięgna Achillesa w lewej nodze. Przy skokach odczuwałem lekki ból – mówi. Na początku sierpnia wystartował na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Tam nie miał sobie równych, zdobywając złoty medal i tytuł mistrza Polski juniorów młodszych. Na zawodach ustanowił swój rekord życiowy, pokonując wysokość 214 cm. Teraz przygotowuje się do halowych mistrzostw Polski, które odbędą się w lutym przyszłego roku. Pięć razy w tygodniu trenuje w Domaniowie (średnio po 2 godziny dziennie). Spełnieniem jego marzeń byłby start w igrzyskach olimpijskich. Wierzymy, że w przyszłości to się uda i życzymy skoczkowi wielu sukcesów.