Jedną z atrakcji ostatniego Jarmarku Produktu Lokalnego była prezentacja przygotowana przez strzelińskie gimnastyczki. Odwiedziliśmy najmłodszych adeptów tej widowiskowej dyscypliny na pierwszym powakacyjnym treningu.
Nowoczesna sala gimnastyczna strzelińskiego LO jest idealnym miejscem treningu nie tylko dla siatkarek, ale również dla gimnastyczek i gimnastyków. Już drugi rok zajęcia dla dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 11 lat prowadzi tam Anita Kordybacha, trenerka gimnastyki sportowej. – Jest to nasz drugi rok zajęć z akrobatki sportowej w Strzelinie. Wcześniej podobne zajęcia prowadziłam w Borowie, a obecnie trenuję młodych gimnastyków i gimnastyczki w Jordanowie, Wrocławiu i oczywiście w Strzelinie – powiedziała pani Anita. Na pierwsze zajęcia w nowym sezonie przyszło kilkadziesiąt dziewcząt i jeden chłopiec. Towarzyszyli im rodzice, którzy z trybun lub bezpośrednio z parkietu przyglądali się poczynaniom swoich dzieci. – Z niecierpliwością czekałyśmy z Lenką (uczennica kl. Ie strzelińskiej piątki) na pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie. Dla córki jest to drugi sezon z gimnastyką. Od pierwszych zajęć Lence bardzo spodobało się tutaj. Widzę jaką radość sprawia jej każde ćwiczenie, każdy występ. Nawet ten w trakcie Jarmarku, kiedy trema wzięła górę i nie wszystko udało się tak, jak na treningu – usłyszeliśmy od Magdaleny Machockiej, mamy Lenki. I rzeczywiście pani Anita potrafi poprowadzić zajęcia tak, żeby każde dziecko, bez względu na umiejętności, czuło się pewnie na parkiecie. Ćwiczenia są dobierane tak, żeby nie było nudno, co dla kilkuletnich małych sportowców jest bardzo ważne. – W prowadzonych przeze mnie zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 4 do 11 lat, chłopcy i dziewczynki. Jak widać na dzisiejszym treningu, dziewczynek jest zdecydowanie więcej. A szkoda, bo gimnastyka jest doskonałym przygotowaniem do uprawiania innych dyscyplin sportu, choćby piłki nożnej tak popularnej wśród chłopców. Nasze zajęcia mają na celu wzmocnienie dzieci, stąd sporo ćwiczeń siłowych, jak np. stanie na rękach, ale także wyrobienie u nich gibkości i poczucia równowagi. Uczymy się robić szpagaty, wagi. Na naszych zajęciach jest sporo ćwiczeń, jakie ich rodzice wykonywali na w-fach, kiedy byli w wieku swoich dzieci. Chodzi nam przede wszystkim o rozwijanie ogólnej sprawności, a dopiero później przechodzimy do ćwiczeń bardziej wymagających, odpowiednio do umiejętności i możliwości dziecka – poinformowała nas trenerka.
Przekonaliśmy się, że poszczególne ćwiczenia sprawiają dzieciom radość. Nawet po zakończeniu zajęć część rodziców miała kłopot z wytłumaczeniem swoim pociechom, że to już koniec, trzeba iść do domu. Skorzystaliśmy ze sposobności i spytaliśmy młode gimnastyczki dlaczego przychodzą na zajęcia? - Jest to dla mnie już drugi rok chodzenia na gimnastykę i bardzo mi się tu podoba. Ćwiczę nie tylko tutaj, z panią trenerką, ale również w domu – powiedziała Gabrysia, uczennica V klasy, strzelińskiej „piątki”. – Mam na imię Lena i ćwiczę od roku. Bardzo mi się tu podoba. Lubię ćwiczyć, robić gwiazdy i szpagaty. Moja o dwa lata starsza siostra chyba zacznie chodzić ze mną na gimnastykę – usłyszeliśmy od uczennicy IV klasy SP 5. Tak samo entuzjastycznie o zajęciach gimnastycznych opowiedziały nam Patrycja z VI klasy tej samej szkoły, a także Kinga z klasy Ib, Ala z klasy Ia i Julia z klasy Ie. Dwie pierwsze dziewczynki uczęszczają do czwórki, a Julia do „piątki”. – Lubię chodzić na gimnastykę i lubię jeździć na zawody. Zdobyłam już pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Występowałam też w przedszkolu na pokazie talentów – pochwaliła się Lenka, córka pani Magdy, z którą rozmawialiśmy wcześniej.
W zawodach organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby strzelińskie gimnastyczki występują jako Akro-Fizjo. Więcej informacji o zajęciach gimnastycznych na stronie internetowej i facebookowym profilu Akro-Fizjo.



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również