Strzelińscy zawodnicy trenują trzy razy w tygodniuW miejscowości Góra odbyły się XV Mistrzostwa Polski w footbagu, czyli w popularną zośkę. Świetnie spisali się zawodnicy ze Strzelina, którzy tradycyjnie wrócili z pełnym workiem medali.
Strzeliński klub na Mistrzostwach Polski w Górze reprezentowali Kinga Gwóźdź, Krystian Bubula, Michał Ostrowski, Tomasz Ostrowski i Rafał Kaleta. Wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W konkurencji Golf Michał Ostrowski był drugi. Dwa medale zgarnęła Kinga Gwóźdź, która indywidulanie w Women Freestyle była trzecia, a w parze z Rafałem Kaletą w Doubles Freestyle była bezkonkurencyjna. Rafał dodatkowo stanął na najwyższym stopniu podium w Big One, a dwukrotnie odbierał srebrne medale za Open Freestyle Routines (najbardziej prestiżowa konkurencja) oraz TwoSquare. Kaleta przywiózł do Strzelina także brąz wywalczony w RequestContest.
- Mistrzostwa uważam za udane, gdyż nigdy wcześniej nie wywalczyłem pięciu medali na imprezie tej rangi – opowiada strzeliński zawodnik Rafał Kaleta. - Przygotowywałem się do nich od dłuższego czasu i udało mi się trafić z formą w najważniejszą dla mnie imprezę tego sezonu. Niestety, nie mogłem pojechać na mistrzostwa Europy, ani na mistrzostwa świata. Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc. Specjalne podziękowania kieruję do mojej narzeczonej Aleksandry Szpili, która jest bardzo wyrozumiała, gdy wiele czasu spędzam na treningach. To właśnie jej dedykuję moje medale – dodaje. Udany powrót do gry zaliczyła także Kinga Gwóźdź.. Po trzyletniej przerwie udało jej się wywalczyć dwa medale. – Razem z Kingą nie mieliśmy niestety, zbyt dużo czasu na przygotowania i dopracowanie naszego występu, ale i tak udało się zdobyć złoto. Dało nam to dużo motywacji i chęci do powtórzenia tego sukcesu w przyszłym roku. Michał Ostrowski walczył dzielnie w Golfie, ale ostatecznie musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy, Michała Biardy.Michał w tym roku zdobył złoty medal w tej konkurencji na mistrzostwach świata, co tylko pokazuje jak wysoki poziom jest na mistrzostwach Polski.Rafał Kaleta opowiedział o swoim ostatnim starcie
Same zawody zorganizowane były dość dobrze. Doskwierać mogła jedynie niewielka ilość publiczności – mówi Rafał Kaleta.W Mistrzostwach Polski wystartowało kilkadziesiąt osób z całego kraju.Krystian Bubula podczas Mistrzostw Polski
Krystian Bubula, po zwycięstwie na mistrzostwach świata w konkurencji Intermediate Freestyle przeszedł do kategorii Open i teraz rywalizuje z najlepszymi graczami w Polsce i na świecie. Strzelińscy zawodnicy przygotowują się teraz do zawodów Flying Bag Jam, które odbędą się w grudniu w Lubaczowie. – Trenujemy trzy razy w tygodniu poniedziałki, środy i piątki na orliku przy SP nr 4 w Strzelinie w godzinach od 17 do 19. Zainteresowani treningami zawsze mogą skontaktować się z nami przez FB, bądź po prostu przychodząc na zajęcia – zachęca do udziału w treningach Rafał Kaleta.






UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również