Grzegorz Świrski na zagrywceSiatkarze klubu Tygrysy Strzelin rozegrali pierwszy mecz w ramach III ligi sezonu 2015/2016. Na początek strzelińscy siatkarze ulegli wrocławskiej Gwardii 1:3. W naszym zespole zadebiutowali dwaj nowi zawodnicy.
Pierwszym trenerem męskiego zespołu Tygrysów Strzelin nadal będzie Paweł Mihułka, a do sztabu szkoleniowego w roli drugiego trenera dołączył Zdzisław Maceluch. Strzelińscy siatkarze na inaugurację sezonu 2015/2016 III ligi we Wrocławiu zmierzyli się z tamtejszą Gwardią. W zespole ze Strzelina zadebiutowali dwaj nowi zawodnicy: przyjmujący Karol Mroczkowski z Jeleniej Góry oraz rozgrywający Wojciech Haratym, który w przeszłości reprezentował m.in. Gwardię oraz niemieckie kluby.
Strzeliński zespół popełniał zbyt wiele błędów na zagrywce i pierwsze dwa sety przegrał zdecydowanie 15:25. Siatkarze ze Strzelina przebudzili się dopiero w trzeciej odsłonie, w której po emocjonującej końcówce zwyciężyli 25:23. W czwartym secie Tygrysy wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Problemy zaczęły się przy stanie 21:18 dla gości. Nasi siatkarze znów zaczęli popełniać błędy, a dodatkowo sędziowie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji. Niestety, nie udało się doprowadzić do dogrywki w piątym secie i Tygrysy przegrały 23:25, a w całym pojedynku 1:3.
- Pierwszy set to bezbłędna gra chłopaków z Gwardii i ich pewna wygrana. W drugiej odsłonie Gwardziści zaczęli popełniać błędy, ale, niestety, nie udało nam się tego wykorzystać. W trzecim secie wrocławianie nadal grali dobrze, jednak nasi zawodnicy znaleźli receptę na blok. Dużo grania środkiem i szybką piłką przyniosło nam wygraną 25:23. W czwartym secie oba zespoły pokazały bardzo dobrą siatkówkę. Niestety silniejsi psychicznie byli wrocławianie – relacjonował spotkanie drugi trener męskiej drużyny Zdzisław Maceluch.