Bereziuk był najlepszy podczas pierwszego WTK seniorówMieszkaniec Strzelina Piotr Bereziuk swoją karierę kontynuować będzie w Niemczech. Tenisista stołowy, znany w naszym regionie głównie z występów w Granicie, został nowym graczem TTC Kist. – Mój nowy zespół jest beniaminkiem piątej ligi niemieckiej. Poziom tych rozgrywek porównywalny jest do naszej pierwszej i drugiej ligi. To mój pierwszy zagraniczny zespół i sam jestem ciekaw jak będzie to wyglądało. W mojej drużynie jest także czterech Niemców oraz jeden Chińczyk. Niemiecki system rozgrywek różni się od polskiego: W Niemczech gra się sześciu na sześciu do dziewięciu zdobytych punktów. Już kilka lat temu kolega z Częstochowy namawiał mnie do występów za naszą zachodnią granicą. Teraz zdecydowałem się spróbować. Chcę się pokazać, a być może moje dobre występy zaowocują promocją do jeszcze lepszego klubu – mówił strzeliński tenisista Piotr Bereziuk, który w przeszłości reprezentował już takie drużyny jak m.in.: Granit Strzelin, Nysa, UKS 12 Wrocław. Bereziuk trenuje w klubie FAN Strzelin i do Niemiec będzie wyjeżdżać jedynie na mecze - W miesiącu rozgrywać będziemy po dwa spotkania i wtedy będę wyjeżdżał. Trenuję w klubie FAN Strzelin, żeby być cały czas w optymalnej formie. Pełnię także funkcję szkoleniowca w tej drużynie. Służę radą i doświadczeniem młodszym zawodnikom – dodał Bereziuk.
Nasz zawodnik ostatnio odniósł sukces w Wołowie podczas pierwszego Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego w kategorii seniorów. Bereziuk nie miał sobie równych i pewnie sięgnął po złoto. Strzeliński tenisista w finale pokonał gracza UKS-u 12 Wrocław, który w przeszłości występował w pierwszej lidze. Trzymamy kciuki za Piotrka i życzymy wielu sukcesów na kolejnym etapie kariery.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również