Jakub Górnicki (z tyłu) walczył bardzo dzielnie i ostatecznie zajął trzecie miejsceTrzech zawodników strzelińskiego klubu Boi Team reprezentowało barwy naszego miasta na ostatnich zawodach jiu-jitsu, które odbyły się w Bielawie. Dwóch z nich wróciło z medalami.
W sobotę w Bielawie odbył się V Ogólnopolski Turniej No Gi Fight. Startowało aż 170 zawodników z 20 klubów z całego regionu. Ze strzelińskiego Boi Team przyjechało 3 zawodników: Mateusz Jaźwiec (kat. białe pasy do 82 kg), Jakub Górnicki (kat. niebieskie pasy do 88 kg) i Martyna Ciastkowska (kat. białe pasy do 56 kg).
Dla Mateusza był to debiut na macie oficjalnego turnieju. Przegrał swoją walkę 0:2. – Mogło być lepiej, ale pierwsze koty za płoty – mówi trener strzelinian Paweł Pukalski-Pukała. Martyna przegrała swoją walkę z późniejszą zwyciężczynią tej kategorii. Ale mimo tego, zajęła 3. miejsce. Najlepiej pokazał się Jakub Górnicki. Dwie pierwsze walki wygrał, w trzeciej, o wejście do finału, przegrał. Jednak zwyciężył na punkty w ostatnim starciu i zdobył brązowy medal. – Rok temu był pierwszy w białych pasach, w tym roku zajął trzecie miejsce w niebieskich – tłumaczy trener. Następne zawody z udziałem strzelinian odbędą się 15 listopada, mistrzostwa Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu.