Augustyn jest jednym z liderów Heart of MidlothianWychowanek Strzelinianki Błażej Augustyn zbiera świetne recenzje za swoje występy w Szkocji. Wielu ekspertów widziałoby strzelińskiego defensora w reprezentacji Polski. Augustyn został kapitanem Heart of Midlothian.
Wychowanek strzelińskiego klubu Błażej Augustyn nadspodziewanie dobrze radzi sobie w Heart of Midlothian. Gra, zbiera dobre recenzje, a jego klub, będąc beniaminkiem, utrzymuje się w ścisłej czołówce szkockiej Ekstraklasy. Ostatnio obrońca ze Strzelina wyprowadził kolegów z opaską kapitańską na ramieniu na mecz szkockiej Ekstraklasy. Awans pod każdym względem. Bycie kapitanem jest dużym wyróżnieniem na Wyspach. Heart of Midlothian, z Błażejem w składzie, zaliczył świetny start nowego sezonu – pięć zwycięstw w pięciu pojedynkach. Augustyn stał się także ulubieńcem kibiców i dziennikarzy, którzy chętnie pytają go o zdanie. - Gdy wszyscy wrócą do zdrowia, jestem pewien, że będziemy mogli pokusić się o sprawienie kilku niespodzianek. Bycie kapitanem to wielkie wyróżnienie, a ja dobrze się z tym czuję. Lubię dużo mówić,pokrzykiwać, pomagać chłopakom. Instruuję obrońców, nigdy nie jestem cicho. To wszystko jest dla mnie jak najbardziej naturalne. W Edynburgu czuję się jak w domu. Już po kilku dniach miałem wrażenie, że mieszkam tu od dłuższego czasu – mówił w jednej z rozmów Błażej Augustyn. Strzeliński obrońca na swoim piłkarskim szlaku spotkał się z wieloma gwiazdami futbolu. W reprezentacji młodzieżowej grał z Robertem Lewandowskim, a w Boltonie z Ivanem Campo czy Nicolasem Anelką. W Serie A mierzył się ze Zlatanem, Del Piero czy Cassano. Błażej wypowiedział się także na temat powołania do reprezentacji, w której do tej pory nie zadebiutował wyłącznie z powodu kontuzji – zawsze byłem blisko kadry, ale urazy odbierały mi szanse. Nie lubię rozmawiać o tym, „co by było, gdyby”, ale jestem pewien, że jeśli utrzymam formę i będę regularnie grać, to mam szansę na wyjazd na Euro 2016 – dodaje Augustyn. Trzymamy kciuki za Błażeja i wierzymy, że już wkrótce zadebiutuje w seniorskiej reprezentacji Polski. Debiut w kadrze ma za sobą inny wychowanek Strzelinianki, Michał Masłowski, który jest graczem Legii Warszawa.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również