Zespół młodzików Fana z trenerem Piotrem BereziukiemW hali sportowej w Brzegu Dolnym odbył się II wojewódzki turniej Klasyfikacyjny w Tenisie Stołowym w kategorii młodzik. Do rywalizacji przystąpili także młodzi tenisiści ze strzelińskich klubów Granit i UKS Fan. Na podium stanęli Stanisław Wnęk oraz Kacper Głazowski.
Turniej odbył się w niedzielę, 25 października. Do rywalizacji przystąpiła blisko setka młodych tenisistów z całego Dolnego Śląska, w tym sześć osób z klubu UKS Fan Strzelin i piątka reprezentantów strzelińskiego Granitu. W kategorii chłopców najlepiej spisał się Stanisław Wnęk z Fana, który wywalczył drugie miejsce i zapewnił sobie udział w ogólnopolskim turnieju z cyklu Grand Prix, który odbędzie się za miesiąc w Zielonej Górze. Pozostali gracze UKS-u zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach. - Przemek Wiśniewski zajął lokatę w przedziale 9-12 i był to jego najlepszy występ w tej kategorii. Słabsze występy zaliczyli Mikołaj Mondrzejewski i Ola Szymańska, którzy zajęli miejsca poza najlepszą 32. Z kolei Nikodema Sarkowicz zajęła 21 miejsce, a Julia Grzyb była 25. Cieszymy się z miejsca na podium oraz tego, że coraz liczniej bierzemy udział w zawodach tego typu – mówiła Anna Wnęk, prezes klubu UKS Fan Strzelin.
Na trzecim miejscu znalazł się Kacper Głazowski z Granitu Strzelin. - Praktycznie Kacprowi zabrakło niewiele, żeby awansować na turniej Grand Prix Polski w kategorii młodzik. Należy podkreślić, że jest on jeszcze żakiem, czyli zawodnikiem kategorii niższej. Poza Kacprem z naszej ekipy kolejne miejsca wywalczyli Wiktor Wagner - 33 oraz Igor Szczepankiewicz - 49. Ponadto nasze młodziczki Gabrysia Onyszkiewicz i Agnieszka Grabowicz zajęły pozycję 13 – powiedział trener Granitu, Filip Muszyński.