Kibice Czarnych w swoim zespole nie mają zbyt wielu graczy z gminy KondratowiceCzarni Kondratowice rundę jesienną klasy okręgowej seniorów zakończyli na bezpiecznym, dziesiątym miejscu. W lecie „szatnia została dokładnie przewietrzona” i doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Zespół Czarnych kompletowany był do samego startu rozgrywek, ale mimo to prezentował się nadzwyczaj dobrze. Trener Wiesław Urycz przez całą rundę zmagał się z problemami kadrowymi i niską frekwencją na treningach. Co dalej z klubem z Kondratowic?
W lecie doszło do kolejnego, gruntownego „przemeblowania” szatni w Kondratowicach. Zespół opuściła większość podstawowych graczy, a z funkcji trenera zrezygnował Daniel Kożuchowski. Działacze Czarnych robili wszystko, co mogli, żeby jak najlepiej przygotować drużynę do sezonu 2015/2016. W roli trenera zatrudniono znanego w okręgu wrocławskim szkoleniowca Wiesława Urycza. Największym problemem włodarzy klubu było znalezienie wartościowych następców graczy, którzy odeszli. Ostatecznie kadra kompletowana była do samego startu rundy jesiennej. Trener Urycz do dyspozycji miał zaledwie kilkunastu zawodników, w większości spoza powiatu strzelińskiego. Konieczne było szybkie zgranie drużyny.

Za pięć dwunasta
- Wraz z przyjściem nowego trenera doszło do Czarnych aż dziewięciu nowych zawodników. Nie da się ukryć, że zespół tworzył się na nowo. Drużyna ma potencjał taki, jaki pokazuje wynik w tabeli po rundzie jesiennej. Wiesław Urycz całkiem nieźle sprawdził się jako trener, ale i przywódca. Potrafił stworzyć taką atmosferę, by nowi zawodnicy czuli się dobrze, a i treningi były ciekawe. Żaden z zawodników nie miał chyba problemu z aklimatyzacją – mówi Rafał Rorat, kapitan Czarnych.
- Zespół montowany był na za pięć dwunasta. Konieczne było sprowadzenie zawodników spoza powiatu, ponieważ brakowało ludzi na sparingi i treningi. Martwiła i martwi mnie mała ilość graczy z gminy Kondratowice w Czarnych. Trzeba odwrócić proporcje. Większość składu powinni tworzyć piłkarze regionu, a nowi zawodnicy powinni być co najmniej dwa razy lepsi od obecnych. Nie mogliśmy dobrze przygotować się do rundy, ponieważ do samego końca kompletowaliśmy skład – dodaje trener Wiesław Urycz.

Jesień w liczbach
Po rundzie jesiennej Czarni zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z 19 punktami. Ekipa z Kondratowic odniosła pięć zwycięstw i poniosła porażek, a cztery mecze tej drużyny kończyły się remisami. Podopieczni Wiesława Urycza w minionej rundzie mało strzelali goli (jedynie 20 bramek), ale dobrze radzili sobie w defensywie – 20 goli straconych. Duża w tym zasługa bramkarza Marka Niedomagały oraz bloku obronnego kierowanego przez Rafała Rorata. Najlepszym strzelcem drużyny jest Łukasz Kiczuła, który sześć razy wpisywał się na listę strzelców. Cztery trafienia zanotował sprowadzony z Sobótki Robert Rodak, a po trzy Daniel Kożuchowski i Julian Sekunda.
- Oceniam rundę dobrze. 19 punktów, przy problemach kadrowych i treningowych, to dość dobry wynik. Moim zdaniem żaden z zawodników nie zasługuje na szczególne wyróżnienie, bo angażowaliśmy się wszyscy w podobnym stopniu. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, to pewnie w następnej rundzie Czarni będą walczyć o utrzymanie – ocenia rundę jesienną lider defensywy, Rafał Rorat.
- Przy naszych problemach kadrowych rundę trzeba zaliczyć na plus. Wynik mógł być jednak zdecydowanie lepszy szkoda przegranej z Długołęką, ze Strzelinem graliśmy gołą jedenastką, z Sokołem Marcinkowice straciliśmy punkty w samej końcówce, a w Brożcu prowadziliśmy grę, ale to rywale zgarnęli komplet punktów. Nie da się rozegrać całej rundy 12-13 zawodnikami. Przychodzą kartki, kontuzje, sprawy losowe i drużyna się rozsypuje. Zabrakło nam rywalizacji. Nie może być tak, że zawodnik nie przychodzi na trening, a i tak ma miejsce w składzie, przez to, że nie ma konkurencji – mówi o rundzie jesiennej trener Urycz.
Ekipa z Kondratowic jesienią miała krótką ławkę rezerwowych
Rorat i trener zostaną?
Tuż po zakończeniu rundy Rafał Rorat zapowiadał, że opuści Czarnych. Teraz obrońca zastanawia się nad zmianą decyzji. – Nadal nie podjąłem decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że zostanę w Kondratowicach. Chciałem odejść z powodu braku czasu. Mieszkam poza powiatem strzelińskim i miałem duże problemy z dojazdami na mecze, treningi, sparingi. Jest to główny powód, ale znalazłoby się jeszcze kilka mniejszych, które zostawię dla siebie. Pozytywnie wspominam cały okres pobytu w Czarnych.Rozegrałem tam wiele dobrych meczów i poznałem wiele ciekawych osób– mówił Rafał Rorat.
Nie wiadomo też czy zespół nadal prowadzić będzie Wiesław Urycz. – Na dzień dzisiejszy ciężko mi powiedzieć czy nadal będę pracował w Kondratowicach. Nie było jeszcze konkretnych rozmów. Jednak jeśli ma być kilka osób na treningach, to nie jestem potrzebny. Dziękuję za wsparcie wójtowi Wojciechowi Bochankowi, Jerzemu Kwiatkowskiemu i prezesowi Czarnych, którym jest Jan Staniec. Chcę zostać w zespole, ale potrzebujemy zdecydowanie szerszej kadry. W naszej drużynie jesienią zabrakło rywalizacji. Część piłkarzy była za słaba na klasę okręgową, ale musieli grać z konieczności. Chciałbym, żeby do Czarnych dołączyła większa ilość graczy z powiatu strzelińskiego. Wszystkich chętnych, także z niższych klas rozgrywkowych, zapraszam na treningi. Większą satysfakcję da mi wytrenowanie zawodnika z Kondratowic, który przez lata reprezentować będzie Czarnych, niż zawodnika z Wrocławia, który na jedną rundę trafi do zespołu, a później pojedzie do innego klubu. Proszę nie bać się rywalizacji. Podkreślam: chcę stawiać na zawodników z regionu, a zawodnicy spoza powiatu muszą być od nich co najmniej dwa razy lepsi – zachęcał do spróbowania sił w Czarnych trener Wiesław Urycz.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również