Mikołaj z piłką podróżuje po świecie. Tutaj na Murze ChińskimRok 2015 był naprawdę udany dla strzelińskiego zawodnika football freestyle Daniela Mikołajka. Popularny Mikołaj wiele razy stawał na podium i z piłką podróżował po świecie. Na koniec roku w Bytomiu wywalczył tytuł wicemistrza Polski.
Daniel Mikołajek należy do ścisłej światowej czołówki zawodników football freestyle. Swoje wysokie umiejętności potwierdził w kończących rok Mistrzostwach Polski, które tym razem odbyły się w Bytomiu. Do rywalizacji przystąpiło kilkudziesięciu, najlepszych zawodników z całego kraju. Najpierw odbyły się eliminacje, podczas których każdy miał minutę na zaprezentowanie swoich trików. Następnie jury wyłoniło finałową szesnastkę. Daniel sklasyfikowany został na czwartej pozycji i z tego miejsca przystąpił do fazy pucharowej, w której przegrany odpadał z walki o medale. Na początek strzeliński Mikołaj pokonał pewnie 3:0 Stanisława Wysockiego, a w ćwierćfinale stoczył wyrównany, zwycięski bój z Mateuszem Odrzygoździem 2:1. W półfinale na Daniela czekał były mistrz świata Szymon Skalski.
- Z Szymonem toczyłem juz kilka pojedynków w życiu i bywało różnie. Nie ukrywam, że obawiałem się tego starcia. Po standardowych trzech minutach pojedynku sędziowie zarządzili dogrywkę. Szymon popełnił zbyt wiele błędów, a mnie udało się wykona dosy trudne kombinacje, dlatego po dogrywce wygrałem wynikiem 3:0 – opowiada Daniel Mikołajek. - Cały turniej trwał od godziny 10 do 21 z przerwami. Musiałem się rozgrzewać kilka razy, w wyniku czego przed finałem dostawałem skurczy mięśni. W wyniku tego popełniłem kilka błędów i przegrałem z Jaromirem Poprawą. To młody zawodnik, który po raz pierwszy zdobył złoty medal mistrzostw Polski, dlatego odebrał ode mnie szczere gratulacje. Jestem zadowolony ze srebrnego krążka, który świetnie zwieńczył udany rok 2015 – dodaje strzeliński zawodnik football freestyle.
W minionym roku Daniel spisywał się doskonale. Oprócz wicemistrzostwa Polski, zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Brąz zgarnął w Pekinie podczas prestiżowych zawodów Red Bull Grand Prix, a w otwartych Mistrzostwach Świata w Libercu był siódmy. Mikołajek wygrywał też inne, prestiżowe turnieje Focus on Freestyle 3 w Bydgoszczy, Freestival w Żerkowie, Freestyle Football National Tournament w Zamościu.
- Dodatkowo w ubiegłym roku cztery razy byłem sędzią na turniejach w Polsce, Czechach oraz Meksyku. Brałem również udział w nagraniach do Daniel w Chinach zajął trzecie miejscereklamy Coca-Coli w RPA, W 2015 roku przeprowadziłem wiele pokazów freestyle football w całym kraju. Aktualnie nie jestem w stanie zliczyć ilości tych pokazów. Każde z tych wydarzeń jest dla mnie sporym sukcesem. Włożyłem sporo wysiłku, aby dojść do takiego poziomu jaki prezentuję w tym momencie. Mam nadzieję, że rok 2016 będzie jeszcze lepszy od poprzedniego. Aktualnie przygotowuję się do pokazu w Berlinie oraz Międzynarodowego Turnieju Lubasz Freestyle Night 2016, który odbędzie się w dniach 21-24 stycznia. Trzymajcie za mnie kciuki! – mówił o najbliższych planach Daniel Mikołajek, jeden z najlepszych zawodników football freestyle na świecie.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również