Tobiasz Kurowski jest liderem klasyfikacji strzelcówPo długiej, świątecznej przerwie w miniony weekend na parkiet powrócili piłkarze występujący w II Lidze Piłki Nożnej Halowej OSiR 2015/2016. W najbardziej emocjonującym pojedynku Ferruslex Kuropatnik pokonał 9:8 Młodą Krew. Jak zdobywa się gole, nie zapomniał lider klasyfikacji strzelców Tobiasz Kurowski (31 goli w tej edycji). Młody napastnik LKS-u Chociwel poprowadził swój zespół do efektownego zwycięstwa 34:6 nad Agro-Efektem. Kurowski zanotował dziewięć trafień, a jego klubowy kolega Patryk Serwicki aż dwanaście.

Wyniki 4. kolejki II Ligi Piłki Nożnej Halowej OSiR 2015/2016, 17 stycznia:

LKS Chociwel – Agro-Efekt 34:6 (16:4)
Strzelcy: Patryk Serwicki 12, Tobiasz Kurowski 9, Bartek Gancarz 5, Michał Serwicki 2, Adrian Kupski 2, Mateusz Markiewicz (Chociwel), Wiesław Grazdaj 3, Rafał Wójcik 2, Mariusz Wójcik

Agro-Efekt doznał kolejnej, bolesnej porażki. Tym razem zdecydowanie lepszy okazał się LKS Chociwel, który zwyciężył efektownie 34:6. Emocje skończyły się już po pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 16:4. To był mecz do jednej bramki, a Agro-Efekt stworzył sobie niewiele okazji podbramkowych. Połowę bramek dla pokonanych zdobył Wiesław Grazdaj, który coraz lepiej radzi sobie na parkiecie. W zespole Agro-Efektu wystąpił jeden z najlepszych zawodników na świecie w football freestyle Daniel Mikołajek, jednak nie był on w pojedynkę w stanie odwrócić losów meczu. LKS do zwycięstwa poprowadził niezawodny duet snajperów Patryk Serwicki – Tobiasz Kurowski. Ten pierwszy zdobył 12 goli, a drugi 9 razy pokonał golkipera Mateusza Rogana. Kurowski ponownie był za szybki dla rywali i nadal przewodzi klasyfikacji strzelców. Ekipę Chociwela dopingowali liczni kibice.

Marbud Pławna – Chłopaki do wzięcia 11:15 (4:7)
Strzelcy: Wojciech Piskorz 4, Bogumił Sikorski 2, Mateusz Paśko 2, Mariusz Szmidt, Kamil Trudzik, Michał Pąchalski (Marbud), Kamil Wójcik 5, Jakub Marciniak 4, Łukasz Szymański 3, Gabriel Tomasik 2, Łukasz Banaś (Chłopaki)

Chłopaki do wzięcia w meczu z Marbudem wypracowali sobie kilku- bramkową przewagę i nie oddali już jej do ostatniego gwizdka sędziego Zbigniewa Masłowskiego. Chłopaki po pierwszej połowie prowadzili 7:4, by ostatecznie zwyciężyć pewnie 15:11. Najlepszym strzelcem meczu został Łukasz Szymański, który pięć razy cieszył się z trafień. Na wyróżnienie zasłużyli także jego klubowi koledzy Jakub Marciniak oraz Łukasz Szymański, który rundę jesienną spędził w Gromniku Kuropatnik. W zespole z Pławnej duży plus należy postawić przy nazwisku Wojciecha Piskorza, który zdobył cztery gole, a na parkiecie dawał z siebie wszystko. Nie wystarczyło to jednak nawet na wywalczenie punktu.

MPC Team – GAP Ślęza 6:9 (4:2)
Strzelcy: Tomasz Szczepański 4, Sebastian Sojka 2 (Pławna), Paweł Partyka 2, Michał Baran 2, Patryk Majewski 2, Bartłomiej Kowalczyk, Grzegorz Ziąber, Artur Partyka (Ślęza)
Kibice z Chociwela mieli powody do radości
Jedynie 15 goli kibice obejrzeli w meczu MPC ze Ślęzą. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzili 4:2 piłkarze z Pęcza. Duża w tym zasługa zwłaszcza dwóch piłkarzy Tomasza Szczepańskiego oraz napastnika Sebastiana Sojki. W tym meczu obaj podzielili się łupem bramkowym MPC. Mająca szeroką, wyrównaną kadrę Ślęza w drugiej części odważnie ruszyła do odrabiania strat. Zespół, składający się głównie z piłkarzy z gminy Borów, zaczął popełniać mniej błędów pod własnym polem karnym i zaczął grać skuteczniej pod bramką MPC. Efektem tego było zwycięstwo 9:6.

Młoda Krew – Ferruslex Kuropatnik 8:9 (4:3)
Strzelcy: Jakub Kozak 4, Kamil Baran 2, Dawid Baran, Dawid Wagner (Młoda Krew), Łukasz Muraszew 3, Patryk Stachoń 2, Krystian Maciejewski 2, Piotr Pukalski, Grzegorz Legan (Kuropatnik)

Najbardziej wyrównany był pojedynek Młodej Krwi z Ferruslexem. W tym pojedynku gra toczyła się gol za gol, a o wynik kibice drżeli do samego końca. Młody zespół złożony głównie z juniorów Strzelinianki schodził na przerwę prowadząc 4:3, jednak druga część należała do bardziej doświadczonych zawodników z Kuropatnika. Ciężar gry na swoje barki wziął napastnik Łukasz Muraszew, który skompletował hat-trick, a jego zespół zwyciężył 9:8. Połowę goli dla pokonanych strzelił Jakub Kozak.

Starter Gęsiniec – Police Oficers Strzelin 12:8 (5:3)
Strzelcy: Kamil Kramarz 7, Piotr Kołda 4, Marcin Ciaskowski (Starter), Łukasz Hołubowicz 3, Marcin Pająk 3, Piotr Onyszkiewicz, Krzysztof Skrzypczak (Police)

Strzelińscy policjanci tym razem nie dali rady ekipie z Gęsińca. Na parkiecie brylował zwłaszcza Kamil Kramarz, który zdobył aż siedem goli. Napastnik Startera świetnie czuł się pod polem karnym rywali i nie miał najmniejszych problemów z wpisywaniem się na listę strzelców. Dobre zawody rozegrał także Piotr Kołda. Wśród policjantów po trzy trafienia zanotowali Łukasz Hołubowicz oraz Marcin Pająk. Reszta zawodników nie dostosowała się jednak do ich poziomu gry i Starter zwyciężył pewnie 12:8.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.