Kadetki zakończyły udział w mistrzostwach Dolnego ŚląskaStrzelińskie kadetki i juniorki zakończyły zmagania w ramach mistrzostw Dolnego Śląska. Młodsze zawodniczki przegrały dwumecz z Olimpią Jawor i ostatecznie uplasowały się tuż za podium. Juniorki również musiały uznać wyższość rywalek w swoim ostatnim starciu i zamknęły ligową tabelę.
W sobotę, 30 stycznia, odbył się mecz rewanżowy o trzecie miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii kadetek, w którym LO Strzelin podejmowało Olimpię Jawor. Strzelińskie siatkarki przegrały w półfinale ze Świdnicą, a rywalki uległy Impelowi Wrocław. Stawka tego dwumeczu była wysoka – brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska. Tydzień wcześniej lepiej przed własną publicznością radziły sobie zawodniczki z Jawora. Olimpia pewnie wygrała pierwsze dwa sety: 25:15 i 25:16. Trzecia partia była bardziej wyrówna, ale również padła łupem rywalek. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:20, a cały mecz rezultatem 3:0. Rewanż odbył się 30 stycznia w Strzelinie. Przed siatkarkami z LO było bardzo trudne wyzwanie – musiały pokonać Olimpię 3:0, jeśli chciały pozostać w walce o brązowy medal. Niestety, szansa na brąz zaprzepaszczona została już w pierwszej odsłonie. Partia była bardzo wyrównana, ale rywalki zwyciężyły 25:23. Kolejny set padł łupem klubu ze Strzelina 25:22, jednak nie miało to już wpływu na końcowy układ tabeli. Olimpia wygrała kolejne części meczu 25:20 i 25 :14, a cały mecz 3:1. LO Strzelin zakończyło swój udział w mistrzostwach Dolnego Śląska na czwartym miejscu.
W pierwszym meczu finału tej kategorii wiekowej Impel Wrocław pokonał 3:2 MKS ze Świdnicy (22:25, 25:19, 25:18, 20:25, 17:15). Rewanż rozegrany został 30 stycznia. Kibice znów obejrzeli siatkarski thriller, w którym triumfował Impel 3:2 (15:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15;10).
Udział w mistrzostwach Dolnego Śląska zakończyły już także strzelińskie juniorki, które swój ostatni mecz rozegrały 24 stycznia. LO Strzelin przegrało z Olimpią Jawor 1:3. Strzelińskie siatkarki łatwo wygrały pierwszego seta 25:19, jednak w kolejnych partiach przegrywały 22:25, 24:26 i 22:25. Zespół ze Strzelina ostatecznie sklasyfikowany został na ostatniej, szóstej pozycji. Mistrzostwo wywalczył z kompletem zwycięstw Impel Wrocław, przed MKS-em Świdnica oraz Olimpią Jawor. MVP rozgrywek juniorek została zawodniczka z Wrocławia Barbara Cembrzyńska.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.