W meczu policjantów z Agro-Efektem nie brakowało twardej walkiPierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Drugiej Powiatowej Ligi Piłki Nożnej Halowej OSiR 2015/2016 odnieśli strzelińscy policjanci, którzy pokonali Agro-Efekt. Bez zmian na czele ligowej tabeli pozostaje Ferruslex, który tym razem okazał się lepszy od Startera. W hicie kolejki Ślęza wygrała starcie z Chłopakami do Wzięcia. Dodatkowo Tomasz Szczepański poprowadził MPC Team do zwycięstwa nad Młodą Krwią. Liderem klasyfikacji strzelców pozostaje Tobiasz Kurowski z LKS-u Chociwel, który strzelił już 36 goli.

Druga Powiatowa Liga Piłki Nożnej Halowej OSiR 2015/2016

Wyniki 6. kolejki, 24 stycznia (ul. Staromiejska w Strzelinie):

Gap Ślęza - Chłopaki do Wzięcia 9:5 (3:3)
Strzelcy: Artur Partyka 2, Konrad Woźniak, Mateusz Hutnik, Patryk Majewski, Grzegorz Ziąber, Bartłomiej Kowalczyk, Jakub Pietrzak (Ślęza), Krystian Słowik, Gabriel Tomasik, Łukasz Banaś, Jakub Marciniak, Łukasz Szymański (Chłopaki)

Stawką tego pojedynku była druga pozycja w tabeli. Chłopaki do Wzięcia mieli problemy kadrowe i wystąpili w zaledwie pięcioosobowym składzie. Co ciekawe każdy z zawodników zdobył po jednym golu. Pięć bramek nie wystarczyło nawet na wywalczenie punktu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 3:3. Po zmianie stron Chłopaki do Wzięcia zaczęli opadać z sił i popełniać zdecydowanie większą ilość błędów. Bezlitośnie wykorzystali to piłkarze z gminy Borów, którzy dysponowali długą i wyrównaną ławką rezerwowych. Ślęza zwyciężyła 9:5 i awansowała do czołówki tabeli. Gap jest jednym z głównych kandydatów w walce o mistrzostwo i traci trzy oczka do lidera z Kuropatnika. Najwięcej bramek w meczu z Chłopakami strzelił pomocnik Strzelinianki Artur Partyka.

LKS Chociwel - Marbud Pławna 13:14 (4:9)
Strzelcy: Tobiasz Kurowski 5, Michał Serwicki 2, Bartłomiej Gancarz 2, Mateusz Markowicz 2, Adrian Kupski, Patryk Serwicki (Chociwel), Wojciech Piskorz 3, Bogumił Sikorski 3, Mariusz Szmidt 3, Michał Pąchalski 3, Kamil Trudzik, Mateusz Paśko (Pławna)

Mecze drużyn z Chociwela i Pławnej zawsze elektryzują kibiców z tych miejscowości, nieważne czy mecz rozgrywany jest w hali, czy na zielonej murawie. Tym razem było podobnie. Obie ekipy wyszły do gry bardzo zdeterminowane i za wszelką cenę chciały zgarnąć komplet punktów. Piłkarze z Pławnej od początku „przykleili plastry” na dwóch najlepszych zawodników z Chociwela, Patryka Serwickiego oraz Tobiasza Kurowskiego. Neutralizacja „żądeł” LKS-u powiodła się, ponieważ Patryk tylko raz pokonał bramkarza zespołu Marbud. Na parkiecie lepiej radził sobie Kurowski, który pięć razy wpisywał się na listę strzelców. Młody napastnik z 36 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców II ligi. Pławna po pierwszej połowie prowadziła 9:4 i wydawało się, że jej zwycięstwo jest tylko formalnością. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak po zmianie stron. Chociwel odważnie ruszył do odrabiania strat, a kibice obu ekip drżeli o wynik do ostatniego gwizdka sędziego Zbigniewa Masłowskiego. Ostatecznie trzy punkty zgarnął Marbud, który wygrał 14:13. W zwycięskim zespole hat-trick skompletowało aż czterech zawodników: Wojciech Piskorz, Bogumił Sikorski, Mariusz Szmidt oraz Michał Pąchalski.
Strzelińscy policjanci podczas przerwy
MPC Team - Młoda Krew 17:11 (9:4)
Strzelcy: Tomasz Szczepański 5, Bartłomiej Lipa 4, Ireneusz Śliwiński 2, Krzysztof Warcholiński 2, Łukasz Korczyński 2, Jan Bandura, Świerczyński (MPC), Sławomir Źrebiec 5, Michał Dziedziński 3, Dawid Wagner 2, Swereda (Młoda Krew)

Aż 28 goli obejrzeli kibice w starciu MPC z Młodą Krwią. Bardziej doświadczeni zawodnicy z Pęcza po pierwszej połowie prowadzili 9:4, by ostatecznie zwyciężyć pewnie 17:11. Drużynę do zwycięstwa poprowadził Tomasz Szczepański, który pięć razy pokonywał golkipera rywali. Jedno trafienie mniej dołożył Bartłomiej Lipa. Młoda Krew walczyła dzielnie, jednak nie wystarczyło to nawet na wywalczenie punktu. W młodszym zespole na parkiecie dryblował Sławomir Źrebiec, który pięć razy pokonywał bramkarza Mateusza Sojkę z MPC Team. Dzięki wygranej klub z Pęcza wyprzedził w tabeli Młodą Krew.

Ferruslex Kuropatnik - Starter Gęsiniec 11:8 (4:3)
Strzelcy: Tomasz Sołek 3, Tomasz Malinowski 3, Piotr Pukalski 2, Grzegorz Legan 2, Damian Sobski (Ferruslex), Jakub Górnicki 4, Grzegorz Nyczka 2, Marcin Ciaskowski, Kamil Kramarz (Starter)

Ferruslex utrzymał pozycję lidera po ciężkim boju ze Starterem. W pierwszej połowie gra toczyła się gol za gol. Na przerwę z nieznaczną przewagą 4:3 schodził Kuropatnik. Drużyna złożona z zawodników Gromnika nie oddała już prowadzenia i zwyciężyła ostatecznie 11:8. Połowę goli dla pokonanego zespołu zdobył Jakub Górnicki, który w przeszłości sięgał po koronę strzelców tych rozgrywek. Lidera do zwycięstwa poprowadzili dwaj ofensywni piłkarze Tomasz Sołek oraz Tomasz Malinowski. Obaj zdobyli po trzy gole. Kuropatnik wykorzystał wpadki rywali i powiększył swoją przewagę punktową w ligowej tabeli.

Police Oficers Strzelin - Agro-Efekt 13:8 (5:3)
Strzelcy: Łukasz Hołubowicz 6, Marcin Pająk 3, Michał Słowiński 2, Jarosław Psiurski, Krzysztof Szczepański (Police), Mateusz Rogan 3, Wojciech Skrzydłowski 3, Michał Romanów, Piotr Krukowski (Agro-Efekt)

Na koniec niedzielnych zmagań spotkały się dwie ekipy, które do tej pory nie wywalczyły nawet punktu. Czarną serię przerwali strzelińscy policjanci, którzy pokonali Agro-Efekt 13:8. Po pierwszej połowie zespół Police Oficers Strzelin prowadził nieznacznie 5:3. Drużynę do zwycięstwa poprowadził zdobywca sześciu goli Łukasz Hołubowicz. Na parkiecie wyróżniał się także kapitan strzelińskich policjantów Krzysztof Szczepański, który raz wpisał się na listę strzelców. W zespole Agro-Efektu tradycyjnie solidnie zaprezentował się golkiper Mateusz Rogan. Bramkarz często podłączał się do akcji ofensywnych swojego zespołu i skompletował hat-trick. Trzy razy bramkarza Jacka Wasia pokonał także Wojciech Skrzydłowski. Agro-Efekt zamyka ligową stawkę i wciąż musi czekać na swój pierwszy punkt.