Daniel Mikołajek z kolejnymi nagrodamiStrzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek zwyciężył w prestiżowym turnieju International Football Freestyle Grandprix w Lubaszu. Popularny Mikołaj w półfinale pokonał znanego Włocha Gunthera Celi.
Polscy zawodnicy należą do ścisłej, światowej czołówki w football freestyle. Wielokrotnym medalistą międzynarodowych imprez jest Daniel Mikołajek ze Strzelina. Ostatnio popularny Mikołaj wziął udział w prestiżowym turnieju International Football Freestyle Grandprix w Lubaszu. Do rywalizacji przystąpiło kilkadziesiąt osób, w tym zagraniczni goście. Silna drużyna przyjechała z Włoch.
Najpierw odbyły się eliminacje i każdy zawodnik miał 90 sekund na zaprezentowanie swoich umiejętności. Następnie jury wyłoniło 24 najlepszych graczy, którzy awansowali do kolejnego etapu. - Eliminacje udało mi się przejść na pierwszym miejscu. Później odbyła się faza grupowa, w której mierzyłem się z Włochem i dwoma Polakami. Do etapu pucharowego trafiło dwóch najlepszych zawodników. Ja wygrałem swoją grupę i trafiłem do finałowej szesnastki – opowiada Daniel Mikołajek ze Strzelina.
W fazie pucharowej zawodnicy rywalizowali systemem jeden na jednego, a przegrany odpadał z dalszej rywalizacji. W pierwszym meczu Mikołajek pewnie pokonał 5:0 Michała Nowackiego z Międzyrzecza i awansował do ćwierćfinału. Tam równie łatwo rozprawił się ze Stanisławem Kościelnym z Czaplinka. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w półfinale, w którym na Daniela czekał Włoch Gunther Celi.
- Tego pojedynku obawiałem się najbardziej, ponieważ z Guntherem stoczyłem już kilka bojów, ale przeważnie odbywały się na mistrzostwach świata lub Europy. Po standardowych trzech minutach rywalizacji sędziowie zdecydowali o moim zwycięstwie 5:0, z czego jestem bardzo zadowolony. Walkę o złoto stoczyłem z kolejnym Włochem - Lucą Chiarvesio. Jest to dość młody zawodnik, który rozwija się w błyskawicznym tempie. Pomogło mi moje doświadczenie oraz obycie ze sceną, dzięki czemu nie odczuwałem żadnego stresu. Luca popełnił sporo błędów, a mnie udało się zagrać perfekcyjny finał. Sędziowie nie miali żadnych wątpliwości i zdobyłem kolejny złoty medal do kolekcji. Dobrze rozpocząłem ten nowy rok, ponieważ był to pierwszy turniej w 2016 roku. Oby dobra passa się nie skończyła! Mam nadzieję, że cały rok będzie tak udany – mówił strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również