Kilka klubów z powiatu strzelińskiego jest zainteresowanych pozyskaniem Jarosława WróblewskiegoPiłkarze Strzelinianki przygotowują się do rundy wiosennej klasy okręgowej seniorów. Strzeliński zespół znajduje się w ligowej czołówce, przez co kibice oczekują wiosną walki o awans. W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni trenera Jacka Opałki przegrali wysoko z niżej notowanym klubem z Żórawiny. Nasz zespół wystąpił wtedy w okrojonym składzie. W sobotę, 6 lutego, Strzelinianka zmierzyła się towarzysko ze zdecydowanie mocniejszym rywalem – Swornicą Czarnowąsy. Drużyna ze Strzelina wystąpiła w odmłodzonym składzie, ale prezentowała się naprawdę dobrze. Trener Opałka nie mógł skorzystać z usług kilku podstawowych graczy. Wynik meczu otworzyli przeciwnicy, ale pięć minut później wyrównał napastnik Paweł Wolański, który popisał się fantastycznym uderzeniem z ok. 25 metrów. Pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem 1:1. W drugiej połowie bardziej doświadczeni piłkarze Swornicy zaczęli przejmować kontrolę nad przebiegiem gry i dwukrotnie wbijali futbolówkę do strzelińskiej bramki. Nasz zespół nie zdołał już odpowiedzieć, przez co przegrał ostatecznie 1:3. Drużyna ze Strzelina zaprezentowała się jednak zdecydowanie lepiej, niż w starciu sparingowym z KS Żórawina. Na razie nie możemy jeszcze potwierdzić żadnych ruchów transferowych w Strzeliniance. Priorytetem dla działaczy jest teraz znalezienie golkipera, ponieważ z zespołem pożegnać ma się młody bramkarz Jakub Giemza. Był to podstawowy zawodnik w dwóch ostatnich sezonach. Bliski transferu do Orła Ząbkowice Śląskie jest skrzydłowy Kewin Mazur, a kilka klubów z powiatu strzelińskiego wyraziło zainteresowanie pozyskania Jarosława Wróblewskiego. Obecnie ze Strzelinianką nie trenuje też Krzysztof Rogan, który jesienią był kapitanem zespołu i liderem defensywy. W okresie przygotowawczym trener Jacek Opałka daje też szansę wykazania się młodym zawodnikom, którzy do tej pory reprezentowali głównie drużyny juniorskie. Konieczne będzie też pozyskanie 2-3 doświadczonych piłkarzy, którzy podniosą rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.