Bramkarz Strzelinianki Strzelin Michał GłazowskiMa zaledwie 18 lat, a już miał w swojej karierze epizod za granicą. Młody bramkarz Strzelinianki Strzelin Michał Głazowski opowiedział naszemu dziennikarzowi między innymi o tym, jak zaczęła się jego kariera, jaka jest różnica między amatorskim futbolem w Polsce i Niemczech.
Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką? Dlaczego właśnie zdecydowałeś się grać na pozycji bramkarza?
- Wszystko zaczęło się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Chciałem pograć więcej niż tylko na podwórku i poszedłem na trening do orlików Strzelinianki. Na jednym z nich zabrakło golkipera, więc postanowiłem, ze trochę pobronię. Spodobało mi się to i od tamtej pory już tak zostało.

Jakiś czas temu wyjechałeś do Niemiec, jednak nie oznaczało to Twojego rozbratu z futbolem. Jak znalazłeś tam pierwszy klub? W jakich klubach grałeś?
- Poszedłem oglądać mecz i tam usłyszałem o treningach mojego rocznika, więc wybrałem się na jeden z nich i od tamtej pory zostałem w drużynie. Grałem w klubie FC Neu-Anspach.

Jakie są różnice w amatorskiej piłce między Polską a Niemcami?
- Przede wszystkim w Niemczech pracuje się z dwoma trenerami na grupę. Mogę jeszcze dodać, że w każdym przedziale wiekowym jest pierwsza drużyna i drużyna rezerw. U nas nie ma na to szans, ponieważ jest zdecydowanie za mało młodzieży, która garnie się do piłki. W Niemczech jest więcej boisk ze sztuczną murawą. Większość treningów i meczów odbywała się właśnie na pełnowymiarowym orliku.

Mimo młodego wieku, pracowałeś już z kilkoma trenerami. Czy jest jakiś, którego wspominasz najlepiej? Jeśli tak, to dlaczego?
- Z każdym trenerem pracowało mi się naprawdę dobrze, lecz najwięcej szans do gry dostawałem u trenera Zbigniewa Masłowskiego i w tym czasie chyba najbardziej się rozwinąłem. Równolegle trenowałem również w szkółce bramkarskiej, co na pewno również mi dużo pomogło.

Jakie są Twoje plany na przyszłość?
- Chciałbym wywalczyć sobie skład w seniorach, a co będzie później, to zobaczymy.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Marek Rychlica


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również