Po prawej mistrzyni Polski Aneta PietruniakMieszkanka powiatu strzelińskiego Aneta Pietruniak dopiero od stycznia trenuje armwrestling, czyli popularne siłowanie się na rękę, a już ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Z ostatnich mistrzostw Polski przywiozła dwa złote medale w kategorii juniorek oraz brązowy medal z rywalizacji z seniorkami.
W ostatni weekend lutego w Sopocie odbyły się Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu, czyli popularnym siłowaniu się na rękę. Nasz powiat z sukcesami reprezentowała mieszkanka Konar Aneta Pietruniak. Zawodniczka z powiatu strzelińskiego wywalczyła dwa złote medale w kategorii juniorek do 65 kg. Była bezkonkurencyjna w siłowaniu zarówno na lewą, jak i na prawą rękę. Wśród seniorek, również w kategorii do 65 kg, wywalczyła brązowy krążek w rywalizacji na prawą rękę. Aneta reprezentuje klub Black Skorpion Przyłęk, który w Sopocie wywalczył łącznie 41 medali! To najbardziej utytułowana drużyna w naszym kraju.
Aneta Pietruniak jest obecnie uczennicą trzeciej klasy technikum w Ziębicach. To właśnie w szkole rozpoczęła się jej przygoda z armwrestlingiem. – W technikum odbywały się zawody w siłowaniu na rękę. Wystartowałam i udało mi się osiągnąć bardzo dobre wyniki. To właśnie tam zostałam dostrzeżona przez przedstawicieli klubu Black Skorpion Przyłęk. Początkowo nie chciałam brać udziału w treningach. Dopiero od stycznia trenuję pod okiem trenerów i teraz żałuję, że tak późno zdecydowałam się na udział w zajęciach w Przyłęku. Nie spodziewałam się, że mogę odnosić takie sukcesy. To trenerzy Black Skorpion odkryli mój talent – opowiadała o swoich początkach w armwrestlingu Aneta Pietruniak z Konar. – Lubię sporty siłowe. Zawsze chciałam trenować boks, jednak rodzice za bardzo się o mnie bali i odradzili mi tę kontaktową dyscyplinę. Zaczęłam trenować armwrestling i chcę rozwijać swoje umiejętności – dodaje.
Treningi w klubie Black Skorpion odbywają się w poniedziałki i środy. W zajęciach udział bierze kilkadziesiąt osób. – Treningi nie polegają jedynie na Zawodniczka z powiatu strzelińskiego stoczyła wyrównane bojepracy nad siłą. W armwrestlingu liczy się przede wszystkim technika. Jest kilkadziesiąt technik siłowania się na rękę, a ja obecnie skupiam się na dwóch, które chcę opanować do perfekcji. Rywalizuję zarówno w zawodach na lewą, jak i na prawą rękę. Moim zdaniem moja prawa ręka jest silniejsza, za to lewą lepiej radzę sobie w technicznych aspektach siłowania – opowiada Anet. – Nie zamierzam poprzestawać na tych medalach z Sopotu. Cały czas trenuję i rozwijam się w tej dyscyplinie sportowej. Mam nadzieję na kolejne sukcesy. Zbliża się Puchar Polski, w którym być może także wystartuję – dodaje Aneta Pietruniak.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również