Gosia jest reprezentantką PolskiPo rywalizacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Malezji, możemy oficjalnie potwierdzić, że strzelińska sztangistka Małgorzata Hałas-Koralewska weźmie udział w Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro! Nasza zawodniczka powalczy o pierwszy, historyczny medal z tej prestiżowej imprezy dla powiatu strzelińskiego.
Luty był pracowitym miesiącem dla Małgorzaty Hałas-Koralewskiej. Zawodniczka ze Strzelina wzięła udział w Pucharze Świata IPC w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Kuala Lumpur w Malezji. Przed rywalizacją w tych zawodach strzelińska sztangistka zajmowała piąte miejsce w światowym rankingu IPC (Światowy Komitet Paraolimpijski), które gwarantowało jej start na Paraolimpiadzie. Gosia w Dubaju wywalczyła srebrny medal, jednak w ogólnej klasyfikacji spadła na szóstą lokatę. Zwyciężyła zawodniczka z Ukrainy, która już kilkakrotnie próbowała wyprzedzić Hałas-Koralewską. Gwarancją startu na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro było utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu IPC ( u kobiet start gwarantowało miejsce od 1-6). Prosto ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Polska Kadra Paraolimpijska udała się do Malezji, by już po raz ostatni walczyć o nominacje na tę prestiżową imprezę. Strzelinianka utrzymała w Kuala Lumpur bardzo dobre, szóste miejsce w rankingu, co dało jej przepustkę do Rio de Janeiro.
- To był dla mnie bardzo ciężki okres. Moja forma obecnie nie jest zbyt wysoka, ale takie są założenia mojego sztabu szkoleniowego – opowiada Małgorzata Hałas-Koralewska. – Najwyższa dyspozycja ma być w Rio de Janeiro i na to liczę. Po powrocie do kraju przez kilka dni odpoczywałam, ale już wracam do przygotowań do Paraolimpiady, które są dla mnie priorytetem. Wszystkie te lata treningu, wyrzeczeń i ciężkiej pracy powoli zaczynają przynosić zamierzone skutki. Jestem bardzo zmotywowana i mam nadzieję, że w Rio de Janeiro będę w optymalnej formie, która pozwoli mi nawiązać walkę o medal. Wiem, że będzie bardzo ciężko. Rywalizacja jest ogromna – dodaje Małgorzata. Gosia dziękuje za wsparcie wszystkim sponsorom. Niestety, wyciskanie sztangi leżąc nie jest popularną dyscypliną sportową, więc często sportowcy muszą sami odkładać pieniądze na wyjazdy, odżywki i sprzęt do ćwiczeń. - Mam też nadzieję, że tak wielki sukces, jakim jest zdobycie nominacji paraolimpijskiej, zainteresuje lokalne firmy, które zechcą mnie wspierać w przygotowaniach do startu w Rio de Janeiro – mówiła prezes stowarzyszenia sportowego Hałas Team.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również