Karolina Ostrowska jest reprezentantką PolskiPiłkarka z powiatu strzelińskiego Karolina Ostrowska reprezentowała kadrę Polski do lat 19 podczas towarzyskiego turnieju Istra Cup w Chorwacji. Polki rywalizowały z: Francją B, kadrą Stanów Zjednoczonych do lat 23 oraz z seniorkami ze Słowenii. Dobra postawa Karoliny została doceniona przez selekcjonera, który już wysłał do niej powołanie na kolejne zgrupowanie.
Karolina Ostrowska, pomimo młodego wieku, jest najbardziej utytułowaną piłkarką z powiatu strzelińskiego. Obecnie reprezentuje AZS Wrocław. Na swoim koncie ma już mistrzostwo Europy z kadrą do lat 17 i debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. W minionym tygodniu wróciła z Chorwacji, gdzie razem z kadrą do lat 19 rywalizowała w towarzyskim turnieju Istra Cup.
Biało-Czerwone na początek mierzyły się z drugą reprezentacją Francji. Choć rywalki rzadko mają okazję do rozgrywania meczów, to okazały się zdecydowanie lepsze. Strzelanie rozpoczęły już w 2. minucie, a po pierwszej połowie prowadziły aż 4:0. Biało-Czerwone zdołały strzelić honorowego gola w ostatniej minucie, a jego autorką została Ewa Cieśla. Karolina Ostrowska w tym meczu na murawie przebywała przez 80 minut. W drugim straciu z USA do lat 23 mało kto dawał im szansę na korzystny wynik. Polki udowodniły jednak, że stać je na dobrą, konsekwentną i odpowiedzialną grę. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a Karolina starcie to oglądała z ławki rezerwowych. Na koniec reprezentacja Polski przegrała nieznacznie 0:1 z seniorkami ze Słowenii, a Ostrowska rozegrała mecz od pierwszej do ostatniej minuty.
- Uważam, że zaprezentowałyśmy się z dobrej strony, zwłaszcza, że musiałyśmy rywalizować ze starszymi piłkarkami– opowiada o Istra Cup Karolina Ostrowska. - Występowałam w defensywie i zdobyłam nowe doświadczenie. Wyniki nie były najważniejsze, ponieważ szczyt formy ma przyjść na kwietniowy turniej Elite Round. Dobrze przepracowałam okres przygotowawczy do rundy wiosennej i jestem gotowa do zmagań w Ekstralidze kobiet – dodaje najbardziej utytułowana piłkarka z naszego powiatu.
Podopieczne Marcina Kasprowicza przygotowują się do kwietniowego turnieju Elite Round w Irlandi, gdzie powalczą o przepustkę na mistrzostwa Europy – W Elite Round zmierzymy się z Azerbejdżanem, Irlandią oraz Niemcami. Awans do mistrzostw Europy uzyska najlepszy zespół oraz druga drużyna z najlepszym wynikiem w porównaniu do innych grup eliminacyjnych. Na pewno nie będzie łatwo uzyskać kwalifikację, ale mamy szansę. Damy z siebie wszystko, żeby w Irlandii sprawić kibicom miłą niespodziankę – mówi Karolina Ostrowska. Pochodząca z powiatu strzelińskiego piłkarka już otrzymała od selekcjonera powołanie na kolejne zgrupowanie kadry, które odbędzie się w dniach 20-22 marca w Gutowie Małym. To jedyna zawodniczka AZS-u Wrocław, która znajduje się w tym zespole.Karolina Ostrowska jest reprezentantką Polski
Karolina ma ambitne plany na rok 2016. - Wraz z AZS-em chcę zdobyć medal w lidze, w klubowych mistrzostwach Polski juniorek złoto, bo to już mój ostatni rok i ostatnia szansa oraz, oczywiście, zdobyć Puchar Polski. Chcę nadal grać w reprezentacji Polski do lat 19 i wywalczyć awans na mistrzostwa Europy. Być może, powtórzymy sukces z 2013 roku? Wszystko jest w zasięgu, tylko potrzeba ciężkiej pracy, która da na pewno efekty – kończy zawodniczka AZS-u.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również