Kapitan Rafał Gierczak od defensywy kierował poczynaniami swoich kolegów
Niedawno kibiców z powiatu strzelińskiego elektryzował derbowy pojedynek w gr. IV klasy A, w którym MPC Pęcz podejmował Kwarcyt. Gospodarze wygrali 1:0 po bramce Patryka Kwiatkowskiego z rzutu karnego. Również 1:0 Olimpia Podgaj pokonała WKS Wierzbice.
Gromnik Kuropatnik przegrał w Żórawinie z tamtejszym KS-em 0:2, a w drugiej części na murawie dzielili i rządzili gospodarze. Za nami 15. kolejka gr. IV klasy A. Tradycyjnie zamieszczamy komplet wyników oraz aktualną tabelę.

Wyniki 15. kolejki klasy A, gr. IV, 3 kwietnia:

MPC Pęcz - Kwarcyt Jegłowa 1:0 (1:0)
Strzelcy: Patryk Kwiatkowski (MPC)

To był ważny mecz dla obu ekip, które walczą o utrzymanie w gr. IV klasy A. Derby do Pęcza przyciągnęły sympatyków futbolu z całego powiatu. W zespole gospodarzy wystąpił Sebastian Bernacki, który jesienią reprezentował Kwarcyt. To był twardy, wyrównany pojedynek. Zawodnicy walczyli o każdą piłkę i nie odstawiali nóg. Okazji podbramkowych było jak na lekarstwo, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Obie drużyny za wszelką cenę chciały zachować czyste konto. Kluczowa dla losów pierwszej części była sytuacja, po której arbiter odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Sędzia dopatrzył się przewinienia na Krzysztofie Burtanie, chociaż goście stanowczo protestowali. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Kwiatkowski. Po zmianie stron piłkarze z Pęcza przesunęli się pod własne pole karne, a ich akcje ofensywne opierały się na kontratakach. W linii ataku trener Tomasz Masłowski postawił na duet Krzysztof Burtan – Miłosz Korzyński. Obaj napastnicy sprawiali wiele problemów defensorom gości. Po zmianie stron częściej przy piłce byli podopieczni trenera Arkadiusza Półchłopka, jednak nie potrafili przełożyć swojej przewagi na gole. Rywale dokładnie pilnowali Artura Toporowskiego, który miał niewiele miejsca w polu karnym. Sytuacje podbramkowe były głównie po stałych fragmentach gry. Pod koniec pojedynku goście postawili wszystko na jedną kartę. Do ofensywnych formacji przesunięta została większość graczy, w tym kapitan Hubert Meserszmit. Strat nie udało się jednak odrobić i MPC zwyciężyło 1:0. Ekipa z Pęcza zgarnęła cenne trzy punkty, które mogą być kluczowe w końcowym rozrachunku.

KS Żórawina - Gromnik Kuropatnik 2:0 (2:0)
Gromnik pojedynek z Żórawiną rozpoczął ofensywnie. Już w pierwszych minutach bliski szczęścia po strzale głową był Damian Kumaszka. Sprytnym strzałem „za kołnierz” golkipera gospodarzy popisał się Tomasz Sołek, jednak futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Problemów ze skutecznością nie mieli gospodarze, którzy w 9. minucie objęli prowadzenie. W odpowiedzi kolejny groźny strzał oddał Tomasz Sołek, jednak tym razem bezbłędnie interweniował bramkarz z Żórawiny. Rywale podwyższyli rezultat w 30. minucie i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie zawodnicy z Kuropatnika myślami byli chyba jeszcze w szatni, ponieważ całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom. Gromnik miał ogromne problemy ze stworzeniem akcji ofensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem KS-u, chociaż, patrząc na przebieg drugiej połowy, to należy ten rezultat uznać za najniższy wymiar kary.
Olimpia Podgaj - WKS Wierzbice 1:0
Nefryt Jordanów Śląski - Foto-Higiena Błyskawica II Gać 0:2
Falko Rzeplin - Galakticos Solna 4:3
Orzeł Pustków Wilczkowski - Kolektyw Radwanice 3:4