Maciej Stolarz jest podstawowym graczem trampkarzy ze Strzelina
W sobotę, 2 kwietnia, rozegrano mecze drugiej, wiosennej kolejki klasy okręgowej trampkarzy, w której nasz powiat reprezentują dwa kluby. Piłkarze z Wiązowa na własnym stadionie podejmowali Kolektyw Radwanice. Pierwsze minuty meczu były wyrównane i ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta. Niestety, tuż przed przerwą goście z Radwanic dwukrotnie pokonali golkipera Świtezi Bartłomieja Kaczmarka. Gospodarze do szatni schodzili, przegrywając 0:2. W przerwie pojedynku trener Marek Kokorudz zmotywował swoich podopiecznych, rozłożył na czynniki pierwsze błędy, które popełniali w pierwszej połowie, dzięki czemu po zmianie stron zobaczyliśmy odmieniony zespół z Wiązowa. Gracze Świtezi uwierzyli, że stać ich na odrobienie strat. Pierwszy sygnał do ataku dał Daniel Karpiński, który strzelił gola kontaktowego. Ten sam gracz w 52. minucie doprowadził do remisu. Od tego momentu na murawie przeważali gospodarze. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 62. minucie Kacper Pańta. Rywale nie zdołali już doprowadzić do remisu i podopieczni Marka Kokorudza wygrali po emocjonującym starciu 3:2.
Także w sobotę mecz na własnym stadionie rozegrali trampkarze ze Strzelina. To był hit kolejki, ponieważ podopieczni Roberta Malinowskiego podejmowali faworyzowanego Lotnika z Twardogóry. Mecze tych ekip zawsze gwarantują wiele emocji i pięknych goli. Niestety tym razem z trafień cieszyli się jedynie kibice gości. Lotnik już po pierwszej połowie prowadził 2:0, by ostatecznie zwyciężyć 3:0 i utrzymać pozycję lidera w tabeli klasy okręgowej. Gospodarze mieli swoje okazje do zdobycia gola honorowego, jednak w kluczowych momentach brakowało skuteczności, doświadczenia i zimnej krwi. Strzeliński zespół przechodzi metamorfozę, po tym jak wielu wyróżniających się graczy zostało przeniesionych do starszej kategorii wiekowej. Trener Robert Malinowski na nowo musi budować zespół i wprowadzać do gry zawodników, którzy jeszcze w minionym sezonie mierzyli się z młodzikami.