Szymon Bill (po lewej) ustalił wynik meczu na 4:1
Kibice drużyn juniorskich z powiatu strzelińskiego w sobotę, 9 kwietnia, emocjonowali się derbowym pojedynkiem w klasie okręgowej juniorów młodszych, w którym Strzelinianka podejmowała Lidera Borów. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, by ostatecznie zwyciężyć efektownie 4:1. Lepiej spisali się juniorzy starsi Lidera Borów, którzy rozgromili 6:2 Forzę Wrocław i utrzymali pierwsze miejsce w tabeli. Podziałem punktów zakończyło się inne starcie tej grupy, w którym Orzeł Pawłowice przed własną publicznością mierzył się ze Strzelinianką.
Juniorzy starsi Strzelinianki na sobotni mecz z Orłem Pawłowice pojechali bez swoich trzech podstawowych zawodników: Huberta Wróblewskiego, Sławomira Źrebca oraz Jakuba Paczko. Cała trójka włączona została do seniorskiej drużyny na starcie ligowe z GKS-em Mirków/Długołęka. Pojedynek juniorski z Orłem rozegrany został na „trudnej” murawie, w której braki trawy uzupełnione zostały piaskiem. Taki stan boiska miał też wpływ na szarpany obraz gry, ponieważ zawodnicy nie mogli sobie pozwolić na techniczne sztuczki czy długą wymianę podań po murawie. Spotkanie było wyrównane i ciężko było wskazać faworyta. Po pierwszej połowie 1:0 prowadzili podopieczni Mariusza Błachańca. Po szybkiej kontrze Michał Bernacki minął golkipera gospodarzy i z łatwością umieścił futbolówkę w siatce. Niestety, w drugiej części Orzeł wyrównał. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak w samej końcówce pojedynku. W 83. minucie gospodarze wykonywali rzut karny, ale jedenastkę fenomenalnie wybronił golkiper Strzelinianki Michał Głazowski. Goście mogli pójść za ciosem i w samej końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej minucie doliczonego czasu gry z bliskiej odległości spudłował jednak Kamil Słowikowski i mecz zakończył się wynikiem 1:1 oraz sprawiedliwym podziałem punktów.

Hat-trick Kubiaka
Także w sobotę juniorzy starsi Lidera Borów we Wrocławiu rywalizowali z tamtejszą Forzą. Zdecydowanym faworytem pojedynku byli goście, którzy od pierwszych minut ruszyli do huraganowych ataków. Efektem tego było objęcie prowadzenia już w 8. minucie. Na listę strzelców wpisał się niezawodny snajper Kamil Kubiak. Radości gości trwała jednak zaledwie trzy minuty, ponieważ niespodziewanie Forza doprowadziła do remisu. Stracona bramka podrażniła ambicję lidera ligowej tabeli. Podopieczni Waldemara Werby jeszcze odważniej zaatakowali i na przerwę schodzili, prowadząc 4:1. Z kolejnych trafień cieszyli się Patryk Rak, Mateusz Maciejewski oraz ponownie napastnik Kamil Kubiak. Druga część gry była bardziej wyrównana, ale nadal toczyła się pod dyktando gości z Borowa. W 60. minucie rezultat podwyższył Grzegorz Ławicki, a wrocławianie odpowiedzieli bramką pięć minut później. Wynik spotkania na 6:2 ustalił w 86. minucie Kamil Kubiak, który skompletował hat-trick. Na wyróżnienie zasłużył także golkiper Lidera Adam Brzezicki, który obronił rzut karny. Piłkarze z Borowa zajmują pierwsze miejsce w tabeli, z 46 punktami. Drugą lokatę zajmuje Wiwa Goszcz, a trzecią Strzelinianka, z 32 oczkami na koncie.

Derbowe zwycięstwo Strzelinianki
Kibice drużyn juniorskich z powiatu strzelińskiego w sobotę, 9 kwietnia, emocjonowali się derbowym pojedynkiem w klasie okręgowej juniorów młodszych, w którym Strzelinianka podejmowała Lidera Borów. Goście do Strzelina przyjechali w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, więc przez całe starcie grali w osłabieniu. Grający w przewadze gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, Na listę strzelców wpisywali się Mateusz Konsencjusz, Emil Lubecki oraz Grzegorz Gądek. Po zmianie stron gra stała się bardziej wyrównana. Niespodziewanie w 52. minucie gola kontaktowego dla Lidera strzelił Mateusz Fuławka. Kibice obejrzeli jeszcze tylko jedną bramkę. W 67. minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Szymon Bill. Na czele tabeli pozostaje Śląsk Wrocław, który wyprzedza Pogoń Oleśnicę oraz Polonię Środa Śląska. Strzelinianka jest ósma z 22 punktami, a Lider zamyka ligową stawkę, z siedmioma oczkami na koncie.