Najlepsi debliści na Dolnym Śląsku
W niedzielę odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików w Tenisie Mtołowym. Strzelin reprezentowały dwa kluby: UKS Fan oraz Granit. Strzelińscy tenisiści wrócili z czterema medalami.
Z zawodników UKS Fan najlepiej spisał się Stanisław Wnęk, który w parze z Jakubem Matkowskim (Głoska Księginice) zdobył mistrzostwo województwa w grze podwójnej i brąz w singlu. Dodatkowo Przemek Wiśniewski w grze indywidualnej uplasował się na miejscu w przedziale 9-12, a w grze deblowej z Oliwierem Nawrotem z AZS Politechniki Wrocławskiej na miejscu 9-16. Jeśli chodzi o tenisistki z klubu UKS Fan, to indywidualnie zajęły następujące pozycje: Roksana Rogulska - 17- 32, a Martyna Mikołajczyk - 33-47. Dodatkowo debel Rogulska-Mikołajczyk wywalczył siedemnaste miejsce.
W mistrzostwach wzięła udział udział także czwórka tenisistów Granitu. - Najlepiej z naszej czwórki zaprezentował się Kacper Głazowski, który najpierw w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski nie miał sobie równych i pewnie zakończył kwalifikacje na pierwszym miejscu. Przypomnijmy tylko, że Kacper jest jeszcze żakiem, a już z powodzeniem rywalizuje w kategorii wyżej. Następnie w turnieju mistrzowskim został pokonany dopiero w finale przez Jakuba Matkowskiego oraz w grze deblowej z Piotrem Klimkiem zakończył zmagania ze srebrem. Tym samym zdobył dwa medale i dodatkowo kwalifikację do mistrzostw Polski – mówił trener Granitu Filip Muszyński. W mistrzostwach młodzików wystąpił Wiktor Wagner, który indywidualnie był 33, a w deblu z Szymonem Zadką z Kątów Wrocławskich wywalczyli 9 lokatę. Granit reprezentowały także dwie tenisistki: Gabrysia Onyszkiewicz -13 miejsce i Agnieszka Grabowicz – 17. Strzelińskie zawodniczki w grze podwójnej były 9.