Mirosław Życzkowski ma w swojej kolekcji kilkadziesiąt krajowych medali
Mirosław Życzkowski ma w swojej kolekcji kilkadziesiąt krajowych medali
Strzeliński sztangista Mirosław Życzkowski wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów w kategorii Masters, które odbyły się w kwietniu w Tarce. Teraz nasz zawodnik przygotowuje się do wyjazdu do Azerbejdżanu na Mistrzostwa Europy.
Strzeliński sztangista startował w kategorii do 94 kg. Do rywalizacji przystąpiła ponad setka najlepszych zawodników w naszym kraju. – Nie nastawiałem się na konkretny wynik, chciałem po prostu wywalczyć medal. Udało mi się zaliczyć wszystkie sześć prób i z dużym zapasem wywalczyć złoto. – mówił Mirosław Życzkowski. Strzeliński sztangista osiągnął rezultat 100 kg + 120 kg, ale stać go na jeszcze więcej. – Miałem jeszcze „zapas”, ale nie potrzebowałem lepszego rezultatu żeby wygrać – dodaje złoty medalista Mistrzostw Polski.
Teraz przed Mirosławem Życzkowskim mistrzostwa Europy, które odbędą się w odległym Azerbejdżanie. – Dziękuję za wsparcie finansowe Urzędu Miasta i Gminy Strzelin. Do wyjazdu do Azerbejdżanu brakuje mi jeszcze ok. 3 tysiące złotych. Liczę na wsparcie lokalnych sponsorów oraz darczyńców. Mam nadzieję, że uda mi się uzbierać brakującą kwotę i zdobędę kolejny medal mistrzostw Europy – mówił o kolejnym starcie Mirosław Życzkowski. Rywalizacja najlepszych sztangistów ze Starego Kontynentu odbędzie się w dniach 20-27 maja. Utytułowany zawodnik Strzelca ma w swojej kolekcji kilkadziesiąt krajowych medali, kilkanaście krążków z mistrzostw Europy i siedem z mistrzostw świata. Wkrótce jego gablota na trofea może się powiększyć.



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również