Organizatorem imprezy było Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne, a patronat honorowy objęła burmistrz Dorota Pawnuk. Za sprawny przebieg rywalizacji odpowiadał doskonale znany w naszym regionie trener gry w szachy Andrzej Sobolewski. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund, a tempo gry dla każdego zawodnika wynosiło 15 minut.

Uczestników imprezy dopingowała rodzina Zbigniewa Chomickiego, w tym jego żona Władysława: - Jestem bardzo wzruszona i wdzięczna Panu Andrzejowi Sobolewskiemu, że powstał ten Memoriał. W lipcu minie pięć lat od śmierci mojego męża – opowiada Władysława Chomicka. – Do 2009 roku mąż uczestniczył aktywnie w zawodach w szachy. Zawsze go wspierałam. Czasami w domu graliśmy wspólnie i to mąż oczywiście wygrywał. To był dobry człowiek, mąż, ojciec, dziadek. Nasza rodzina też

CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij
RE: Szachiści pamiętają o Zbigniewie Chomickim
w strzelinie są szachiści, w ziębicach są bokserzy. jest to ciekawa sytuacja albowiem w strzelinie 1człowiek zapłodnił intelektualnie dużą grupę innych ludzi. w ziębicach mieszkał mistrz olimpijski w boksie, jest tam teraz duża grupa bokserów odwiedzanych przez boksera wacha. to tak gdyby ktoś myślał że 1człowiek nic nie znaczy albo że strzelin jest najgłupszą gminą. jest w strzelinie ul westerplatte. co ma strzelin do westerplatte? ta mała ulica ma jednak wiele wspólnego z chomickim i dobrze byłoby ją przemianować.