Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą mieli możliwość zdobywać nowe doświadczenia, szkoląc się ze swoimi odpowiednikami z Niemiec i Szwajcarii. Jest to rezultat serii spotkań Dowódcy 16 DBOT płk. Edwarda Chyły z przedstawicielami zagranicznych sił zbrojnych.

Pod koniec zeszłego roku przedstawiciele 16 DBOT odwiedzili żołnierzy z Regional Territorial Command Saxony (RTCS) w Dreźnie. Wizyta pozwoliła na wstępne zaplanowanie procesu wspólnych szkoleń. Ze względu na bezpośrednią styczność Saksonii z Dolnym Śląskiem, strony zadeklarowały chęć utworzenia polsko – niemieckiego zespołu roboczego, który głównie będzie skupiał się na współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego.

Wraz z nowym rokiem odbyło się spotkanie z przedstawicielami 1st Territorial Division (1st Ter Div) w Szwajcarii. Delegacja z dolnośląskiej Brygady OT miała okazję przyglądać się szkoleniu realizowanemu z udziałem grup poszukiwawczo-ratowniczych oraz zapoznała się ze specjalistycznym sprzętem będącym na wyposażeniu szwajcarskiej obrony terytorialnej.

„Nawiązanie współpracy z zagranicznymi odpowiednikami Wojsk Obrony Terytorialnej pozwoli zdobyć każdej ze stron nowe doświadczenia oraz umożliwi wspólne szkolenia na wielu płaszczyznach” – podsumował płk Edward Chyła.

„Bardzo mocno liczę na wymianę doświadczeń z 16 Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej – powiedział gen. dyw. Mathias Tüscher Dowódca 1st Ter Div – szczególnie w tematyce zarządzania kryzysowego” – dodał.

Głównym zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej jest prowadzenie działań obronnych we współdziałaniu z pozostałymi rodzajami Sił Zbrojnych RP oraz pomoc lokalnym społecznościom w sytuacjach kryzysowych. Stąd nawiązanie współpracy z jednostkami z Niemiec i Szwajcarii może przynieść wymierne efekty.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także