Powołanie nowego składu Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy
W skład nowej Rady Rynku Pracy na lata 2017-2021 powołane zostały osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów występujących na rynku pracy i zostały zgłoszone przez uprawnione organizacje i instytucje. Część z osób przez wiele lat uczestniczyła w pracach dotychczasowych Rad Zatrudnienia.
Tak szeroka reprezentacja pozwala na wypracowanie stanowisk i decyzji, które będą uwzględniały „punkt widzenia” najważniejszych środowisk mających wpływ na rozwój i zmiany zachodzące na dolnośląskim rynku pracy.
− Skład rady, kompetencje oraz doświadczenie poszczególnych jej członków gwarantują, że decyzje, stanowiska i opinie tego gremium będą najlepsze dla rozwoju naszego regionu. Sytuacja na dolnośląskim rynku pracy, tak jak i cała gospodarka podlega dynamicznym zmianom. Liczę na dobrą i owocną współpracę – mówi marszałek Cezary Przybylski, który zainaugurował działalność WRRP w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy.
Do najważniejszych zadań tego gremium należy m.in. opiniowanie kryteriów podziału środków Funduszu Pracy dla powiatów, ocena racjonalności gospodarowania tymi środkami, wydawanie opinii dot. kierunków kształcenia zawodowego w regionie, czy też kryteriów wydawania zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, a także inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w województwie.
Organizacje związkowe przez najbliższe 4 lata w Radzie reprezentować będą:
Kazimierz Kimso – wieloletni Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność i m.in. wiceprzewodniczący Rady w poprzedniej kadencji oraz członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP a także Członek Prezydium WRDS.
Andrzej Otręba (przewodniczący WRRP)– również wieloletni Przewodniczący Rady OPZZ, w latach 1997-2006 poseł na Sejm RP, członek wielu gremiów wojewódzkich – m.in. wiceprzewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego a zasiadający w Radzie Zatrudnienia przez ostatnie 2 kadencje.
Henryk Jarczok – członek Zarządu Forum Związków Zawodowych, m.in. członek WRDS, przewodniczący Krajowej Sekcji Hutnictwa i Koksownictwa Związku Zawodowego Inżynierów i Techników, od 2 kadencji zasiadający w Wojewódzkiej Radzie Zatrudnienia.
Przedstawiciele organizacji pracodawców:
Marek Pasztetnik – prezes Związku Pracodawców Dolnego Śląska oraz Zachodniej Izby Gospodarczej a także nauczyciel akademicki – jako przedstawiciel Pracodawców RP.
Artur Sawrycz (wiceprzewodniczący WRRP) – m.in. Wiceprezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców, aktywnie uczestniczący w pracach Dolnośląskiej Rady Gospodarczej (obecnie Prezes), zespołów WRDS – od 20 lat związany z różnego rodzaju projektami dot. rynku pracy – jako przedstawiciel Konfederacji Lewiatan.
Marian Fornalski – Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej – dotychczasowy członek Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia – od lat związany z polskim rzemiosłem.
Marek Woron – Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC, Wiceprezes Zarządu BCC, m.in. inicjator Dolnośląskie Rady Przedsiębiorczości i Nauki, Członek Prezydium WRDS, członek Komitetu Monitorującego RPO WD i wielu innych gremiów.
Organizacje rolników i izb rolniczych reprezentują:
Leszek Grala – Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej i Delegat do Krajowej Rady Izb Rolniczych – wieloletni działacz społeczny i samorządowiec, m.in. wcześniej Burmistrz Lubomierza. Obecnie zarządza kilkoma firmami z obszaru rolnictwa.
Eugeniusz Chrzan – prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – od wielu lat aktywny członek Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia.
Marian Dembiński – przedstawiciel NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” – wieloletni nauczyciel, rolnik, działacz samorządowy i związkowy i m.in. poseł na Sejm RP II kadencji.
Organizacje pozarządowe reprezentują:
Andrzej Wiewióra – członek Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych związany z wieloma projektami na rzecz rozwoju ekonomii społecznej – członek WRZ w poprzedniej kadencji.
Marcin Folmer – przedstawiciel Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – od lat zaangażowany w rozwiązywanie problemów tego środowiska – m.in. jako trener pracy w projektach zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych.
Przedstawiciele samorządu terytorialnego:
Jarosław Dudkowiak – Starosta Głogowski – od lat aktywny samorządowiec zarówno szczebla miejskiego jak i powiatowego. Nadzoruje m.in. pracę Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie – zatem w praktyce zna bieżące problemy służb zatrudnienia.
Roman Potocki (wiceprzewodniczący WRRP) – Starosta Wrocławski – m.in. Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, od lat związany z edukacją i szkoleniem zawodowym.
Przedstawiciel nauki:
Dr Katarzyna Sipurzyńska-Rudnicka – jako przedstawiciel Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN – wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego z imponującym dorobkiem naukowym z zakresu problematyki rynku pracy - od lat współpracujący z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy – uczestniczka wielu projektów badawczych z tego zakresu.
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
pozory
siedzi na półetatu za darmowe kasę i wielki działacz !!a gdzie była korekta
oj, jak szybko poprawiono daty- a nie można tak od razu sprawdzić co się napisało ?? :Pcofamy sie w czasie :)
:-? :-? to cofanie w czasie już istnieje z 2017 na 2012- to ja chcę tak w okolice mojej 18RE: Powołanie nowego składu Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy
−" Skład rady, kompetencje oraz doświadczenie poszczególnych jej członków gwarantują, że decyzje, stanowiska i opinie tego gremium będą najlepsze dla rozwoju naszego regionu"za czasów prl tacy ludzie to obyli tzw aktywiści. aktywista nigdy nie pracował ale gremialnie latami rozmyślał czy ogródki działkowe mają się nazywać "wyzwolenie" czy też "przyjaźń". dla rozwoju gminy to gremium będzie najlepsze. gdyby tak powielić to gremium do np 10 tys osób to region strzelin prześcignie singapur jeszcze w tym roku. za czasów prl takie "gremium" nazywało się egzekutywa. egzekutywa miała 10kartek na cukier i tygodniami rozmyślała jak tu przydzielić te kartki. w końcu kartki wzięła sobie sama. dzisiaj gremium rozmyśla co by tu zrobić aby inni pracowali. pożytek z tego taki że gremium zarabia.jak gremium zatrudni zawartość pocztowej 4 to uznam że takie gremium jest warte więcej aniżeli przypinane sobie nawzajem medale.