ZNAJDŹ NA STRONIE

Na tym zdjęciu widać lep na muchy, którego mrówki nie są praktycznie w stanie pokonać
Często zdarza się, że jest zbyt dużo mrówek w ogrodach. Wyrządzają szkody w różnych uprawach, ale ten artykuł będzie o drzewach w sadzie. U mnie mrówki penetrują każde drzewo w sadzie, jabłonie, śliwy, wiśnie itd. Bez wyjątku. Niszczą zalążki młodych liści i owoców. Zakładają hodowle mszyc, z których następnie pozyskują ich wydzielinę.
Wpadłem ostatnio na pomysł, który sprawdził się już następnego dnia po zastosowaniu. Na szczęście, jeszcze bez większego problemu można kupić lep na muchy. Owijamy pnie drzew lepem i... gotowe. Tak wyglądają liście, na których żerują mszyce i mrówki
Oto efekt działania lepu na muchy (mrówek na drzewie już praktycznie nie ma):
Na zdjęciu poniżej widać jeszcze (powyżej opaski z lepu) ślady moich wcześniejszych raczej nieudanych prób zastosowania smaru do łożysk. Po smarze mrówki przechodzą bez problemu.
Zaletą lepu na much jest to, że nie wysycha, a więc efekt mamy pewny. Zagęszczenie mrówek w górnej części lepu to mrówki, które próbowały wrócić.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
eeee
eeee
:D elo co to? ha ha ha ha ha
0

Przeczytaj także