Gmina Wiązów planuje w najbliższym czasie podnieść wysokość tzw. opłaty śmieciowej
Czy w 2023 roku mieszkańcy mogą spodziewać się podwyżki opłaty śmieciowej? Takie pytanie zadaliśmy burmistrz Strzelina i burmistrzowi Wiązowa. Gdzie będzie drożej, a gdzie nic się nie zmieni?
Od września 2020 roku w gminie Wiązów wysokość tzw. opłaty śmieciowej to 25 zł i 21 zł dla mieszkańców, którzy posiadają własny kompostownik. – W świetle szalejącej na każdym polu drożyzny gmina Wiązów planuje w najbliższym czasie podnieść opłaty za śmieci – informuje w imieniu burmistrza Malwina Hertig, rzecznik prasowa wiązowskiego urzędu. – Uwzględniając ceny paliw oraz podwyżki cen za wykonywanie usług, jesteśmy do tego niejako zmuszeni. Prawdopodobnie będzie to kwota 34 zł od osoby miesięcznie. Osoby, posiadające przydomowy kompostownik, będą mogły zaoszczędzić około 7 zł miesięcznie za osobę. Sąsiednie samorządy już w roku ubiegłym podniosły opłaty do 33 zł lub 34 zł od jednego mieszkańca – dodaje nasza rozmówczyni.
Na ten temat pisaliśmy w 2 (1140) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: W 2023 roku zapłacimy więcej za śmieci?
za śmieci zapłacimy drożej. ja oddam śmieci za darmo. nie potrzebuje za nie płacić ani więcej ani mniej.
0
Gravatar
Cześ
RE: W 2023 roku zapłacimy więcej za śmieci?
Skoro inflacja jest 20% to za wszystko zapłacimy więcej!!! Co tu pisać???
0

Przeczytaj także