Ireneusz Szałajko, przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina, miesięcznie otrzymuje dietę w wysokości ponad 3 tys. zł

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W mediach społecznościowych pojawiają się pierwsi kandydaci do rad gmin. Zwycięstwo w wyborach uprawnia do pobierania miesięcznej diety. Ile obecnie otrzymują radni?

Najwyższe diety otrzymują samorządowcy ze Strzelina. Przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina, Ireneusz Szałajko, otrzymuje miesięczną dietę w wysokości 3 220,96 zł. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Strzelina – 2 576,77 zł, przewodniczący komisji - 2 576,77 zł, wiceprzewodniczący komisji - 2 254,67 zł, a radny, który nie pełni żadnej z wymienionych funkcji – 1 932,58 zł.
W gminie Wiązów przewodnicząca Rady Gminy Wiązów, Elżbieta Mossoń, otrzymuje miesięcznie 2 147 zł, wiceprzewodniczący 1 610 zł, radny pełniący funkcję przewodniczącego komisji – 1 288 zł, a radny będący członkiem komisji – 1074 zł.
Dieta przewodniczącej Rady Gminy Borów Grażyny Kosińskiej wynosi 2 000 zł, wiceprzewodniczących – 1 040 zł, przewodniczących komisji – 1 040 zł, wiceprzewodniczących komisji – 880 zł. Radny, który nie pełni żadnej funkcji, ale pracuje w dwóch komisjach, a wszyscy samorządowcy z gminy Borów w dwóch komisjach pracują, miesięcznie otrzymuje 880 zł.
Przewodniczący Rady Gminy Przeworno Kamil Kamiński otrzymuje dietę w wysokości 1 503,11 zł, wiceprzewodniczący – 1 288,38 zł, przewodniczący komisji – 1 288,38 zł, a radni – 1 073,65 zł
W gminie Kondratowice szczegółowo wymieniono różne opcje, dotyczące wypłacania diet i tak: radny, który uczestniczy w pracy jednej komisji stałej, otrzymuje 720 zł, a w dwóch – 1040 zł. Przewodniczący komisji stałej dostaje dietę w wysokości 560 zł, a przewodniczący komisji, który dodatkowo pracuje w innej komisji stałej – 880 zł. Dieta wiceprzewodniczącego, który należy do jednej komisji, to 1 280 zł, wiceprzewodniczącego, który uczestniczy w pracy dwóch komisji – 1 600 zł, a przewodniczącego rady, który pracuje w jednej komisji stałej rady 1680 zł. Jeśli przewodniczący jest członkiem dwóch komisji otrzymuje 2 000 zł. Takiej wysokości dietę pobiera przewodniczący Marcin Szczurowski.

Cały artykuł zamieściliśmy w 5 (1193) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Radny
Po co się dziwić, że dostają diety, zawsze tak było. A ci co teraz startują to co ? Nie będą brać diet ? Jak znam życie to jeszcze sobie podniosą, tylko przed wyborami udają, że im na tym nie zależy hipokryci
1
Gravatar
OLO
A BATA I DO ROBOTY A NIE DIETY
0
Gravatar
Kobieta cmentarna
Skoro wszyscy otrzymują diety to nie rozumiem zdziwienia. Co kogo to interesuje ją się pytam? Nie na już innych tematów czy co?
-5
Gravatar
aaa
Tak więc mnie to interesuje ponieważ te diety idą z naszych podatków a te co roku są wyższe, chyba że ty żyjesz na bakier z prawem i nie wiesz co to podatki bo robisz na czarno albo ciśniesz na zasiłkach z GOPsu, które też są wypłacane z naszych podatków i oficjalnie nie masz nic żeby komornik nie miał co zabrać.
3
Gravatar
TruckdriverDST
Do tego przekąski i zimne napoje...??
3
Gravatar
spajker.
do tego ważne sprawy----picie kawy.
2
Gravatar
spajker.
czytam i liczę że pensja burmistrza i diety radnych to koszt prawie 1 milion zeta rocznie. co w zamian?
po sążnistych przemyśleniach strzelin zgodzi się na to aby zaprzyjażniona firma brukarska przełożyła 3 letni nowy bruk na bazarze na jeszcze nowszy bruk za jedyne 1,8 miliona. za ten skromny milion rocznie burmistrz i rada kilka razy w roku stoja pionowo a to przed pomnikiem legionisty a to przed pomnikiem papieża. a to rozmyślają jak by tu poszerzyć rondo o kilka metrów. mają też swoje wtyki i śledzą mój telefon jawiąc się jako bedroom speakera póżniej speaker a po ujawnieniu tematu w slowie regionu zmienili ksywy. taki z nich pożytek. gdyby nie pensja burmistrza i diety radnych to za jedną ich kadencje można by zbudować drogi i chodniki w dużej ilości i nie takie robione za 1 milion za metr bieżący bo rada i burmistrz lubią czekoladki ale w cenie piachu żwiru cementu wody i prostego budowlańca czyli 100 razy więcej. wyborcy kupją sobie w kwietniu kolejną pijawke która odessie z nich ich pieniądze a w zamian dostanie zdjęcia pijawek lokalnych z pijawkami centralnymi aby durny lud ateński wiedział że atena zna sie z zeusem. co prawda zeus to tylko żona sodomityze słupska ale brzmi dobrze. znam nacelnego pederastę a zatem mam kwalifikacje do zarządzania durniami z pgru czyli ludem ateńskim. lud ateński dostanie dmuchana ślizgawkę raz na 4 lata a ich tępe buzie nie zasługują na nic innego ani nie rozumieją czegokolwiek innego niż ślizgawka za kilka milionów na ich koszt.

4
Gravatar
Hhhh
Brutto czy netto? Bo to jest roznica
0
Gravatar
Anonimowe
Na rękę :) Diety nie są opodatkowane.
2
Gravatar
spajker.
hymn wyborcy bogusław bierwniaczonek
https://www.youtube.com/watch?v=V8aChlTNHII
0

Przeczytaj także