Magdalena Krupa, przewodnicząca Rady Powiatu Strzelińskiego, otrzymuje dietę w wysokości 2.705,61 zł miesięcznie

Już za ponad miesiąc odbędą się wybory samorządowe. W mediach społecznościowych ujawniają się pierwsi kandydaci do rad gmin i do Rady Powiatu Strzelińskiego. Każdy radny ma prawo do pobierania miesięcznej diety. Ile obecnie ona wynosi?

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dietach gminnych radnych. A na jakie pieniądze mogą liczyć samorządowcy z powiatu? Kwestię tę reguluje uchwała podjęta przez Radę Powiatu Strzelińskiego w listopadzie 2021 r. Przewodnicząca Rady Powiatu Strzelińskiego Magdalena Krupa otrzymuje 2.705,61 zł miesięcznej diety, a wiceprzewodniczący po 1.803,74 zł. Przewodniczący komisji, będący członkiem co najmniej dwóch komisji otrzymuje także 1.803,74 zł, radny należący do więcej niż jednej komisji – 1.202,49 zł, a radny należący tylko do jednej komisji – 601,24 zł. Dodajmy, że uchwała nie przewidziała dodatkowego wynagrodzenia za pełnienie funkcji wiceprzewodniczącego komisji. Co ważne, wszystkie wymienione kwoty nie podlegają sumowaniu, a diety są pomniejszane w przypadku nieobecności radnego na komisji lub sesji. Diety nie są opodatkowane, co oznacza, że podane kwoty radni otrzymują “na rękę”.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Lucek
A dlaczego diety nie są opodatkowane skoro wszyscy płacą podatki ktoś mi to wyjaśni?
3
Gravatar
..
Wujek Google i będziesz wiedział, Dieta ma stanowić wyłącznie ekwiwalent utraconych korzyści (np. pomniejszonego wynagrodzenia za pracę w związku z obecnością na sesji rady gminy), jakich radny nie uzyskuje w związku z wykonywaniem mandatu.
0

Przeczytaj także