Okno PCV w sypialni
Okno PCV w sypialni

Przez rosnącą popularność okien ALU może się wydawać, że modele z PVC odchodzą do lamusa. Nic bardziej mylnego! Okna PCV nadal cieszą się ogromnym powodzeniem. I słusznie. Technologia produkcji profili z tworzyw sztucznych znacząco zmieniła się w ostatnich latach, a to wyniosło ich jakość na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom. Okna plastikowe w niczym nie ustępują swoim konkurentom – zarówno gdy mowa o parametrach, jak i nowoczesnym designie.

W branży okiennej od jakiegoś czasu da się zaobserwować rosnący udział produktów premium, głównie najwyższej jakości okien aluminiowych. Taki trend jest całkowicie zrozumiały, bo okna ALU mają wiele zalet i doskonale wpasowują się w potrzeby nowoczesnego budownictwa z imponującymi przeszkleniami. Mimo tego sektor produktów z PVC nadal ma się bardzo dobrze. Okna PCV są chętnie wybierane zarówno do mieszkań w blokach i kamienicach, jak i do domów jednorodzinnych, a także do obiektów handlowych i usługowych.

Nowoczesnych okien PCV nijak nie można porównać do modeli sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Teraz plastikowe okna są nad wyraz solidne, a przy tym tańsze od okien aluminiowych.

- Okna z polichlorku winylu cechują się wyjątkową wytrzymałością i wysokim poziomem estetyki zdecydowanie wykraczającym poza ten znany z lat 90. ubiegłego wieku – wyjaśnia Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus. - Plastikowe modele gwaraOkna plastikowe w salonieOkna plastikowe w salonientują doskonały kompromis między jakością a ceną, a rosnące standardy ich produkcji sprawiają, że są w pełni zgodne z wymogami dzisiejszego budownictwa – dodaje.

 

Nowoczesne okna plastikowe – jakie mają zalety?

Okna z PVC cechują się licznymi zaletami, a do najważniejszych trzeba z pewnością zaliczyć korzystną cenę. Okna plastikowe są wyraźnie tańsze od drewnianych i aluminiowych, a największą różnicę da się zaobserwować w momencie porównania wyceny zakupu okien do całego domu lub mieszkania.

Drugą ważną zaletą okien PCV jest ich lekkość, a jednocześnie łatwość transportu i montażu. Mimo niskiej wagi są bardzo solidne i wyróżniają się wysoką odpornością mechaniczną oraz termiczną.

Okna PCV nie chłoną też wilgoci, co chroni przed rozwojem grzybów lub pleśni. Solidnie wykonane okna PVC mogą z powodzeniem służyć nawet przez kilkadziesiąt lat i będą przez ten czas dzielnie znosiły niesprzyjające warunki. Powierzchnie okien z tworzywa pozostają gładkie przez lata mimo działania intensywnych promieni UV, mrozów i opadów atmosferycznych.

W momencie wyboru okien PVC warto zwrócić uwagę na parametry pakietu szybowego. Okna o kilkukomorowej budowie cechują się zdecydowanie lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi niż standardowe okna dwuszybowe. Parametrem określającym właściwości izolacyjne jest współczynnik przenikania ciepła Uw, a im będzie on niższy, tym mniej energii cieplnej przeniknie przez okna na zewnątrz. Nasze rozwiązania mogą się pochwalić Uw na poziomie 0,7 W/m2K, a to oznacza, że z nawiązką wyprzedzają wymagania Warunków Budowlanych – tłumaczy ekspert.

Okna PVC OknoPlusOkna PVC OknoPlus

Okna PVC – gdzie sprawdzą się najlepiej?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i poszukiwania optymalnych rozwiązań energooszczędnych, okna plastikowe stanowią wybór, który harmonijnie łączy estetykę z funkcjonalnością, przyczyniając się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków. Dostępne w niemal nieograniczonej gamie kolorów i wzorów, pozwalają na personalizację przestrzeni, oferując jednocześnie wyjątkową trwałość i minimalne wymagania konserwacyjne.

Okna PVC, dzięki zaawansowanym technikom produkcyjnym, mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfikacji projektu, w tym kształtu, rozmiaru, czy typu otwarcia, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla innowacyjnych projektów budowlanych. Ich wybór wpływa nie tylko na wygląd elewacji, ale także na funkcjonalność, komfort użytkowania i klimat wnętrz, dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym.

Okna PCV z powodzeniem sprawdzą się w większości domów jednorodzinnych, a także w garażach i budynkach gospodarczych. Plastikowe okna znajdą zastosowanie również w blokach, sklepach, biurach, obiektach usługowych i obiektach użyteczności publicznej takich jak urzędy czy przychodnie. Okna plastikowe z zasady można zamontować praktycznie wszędzie.

Okno PVC w salonieOkno PVC w salonie

Nowoczesne rozwiązania na straży bezpieczeństwa domowników

Sam materiał konstrukcyjny nie przesądza o jakości okien PVC, bo ta jest ostatecznie determinowana przez cały zestaw parametrów. Na komfort i bezpieczeństwo użytkowania okien mogą wpłynąć takie rozwiązania jak wzmocnione pakiety szybowe, kontraktrony, zaczepy antywyważeniowe czy płytki przeciwrozwierceniowe.

- Decydując się na okna PCV, klienci otrzymują nie tylko produkt wysokiej jakości, ale także inwestycję, która przynosi korzyści estetyczne, ekonomiczne i środowiskowe. Takie nowoczesne rozwiązania można znaleźć w salonie partnerskim OknoPlus w Brzegu i na miejscu skorzystać z fachowej wiedzy naszych Doradców – dodaje Marcin Wolak.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także