Starosta Anna Horodyska

Czy Powiat Strzeliński wdroży aplikację na smartfony Resql? To - najogólniej tłumacząc - narzędzie, którego celem jest rozwiązywanie problemów przemocy w szkołach. Niedawno w starostwie odbyła się prezentacja systemu i obecnie trwa analiza jego wdrożenia.

Według psychologów najczęstszą przyczyną stresu i prób samobójczych wśród uczniów jest hejt. Powoduje on wykluczenie młodych ludzi z życia szkolnego. Z badań wynika, że pięćdziesiąt procent uczniów przyznaje się do bycia ofiarą przemocy w szkole. Zespół naukowców z Uniwersytetu SWPS w Warszawie stworzył aplikację, której celem jest ograniczenie przemocy. Jak to działa?

– Uczeń może zgłosić problem za pomocą aplikacji, określając rodzaj przemocy i zdecydować, czy chce ujawnić swoje dane czy pozostać anonimowy. Zgłoszenie trafia do nauczyciela, pedagoga lub pracownika szkoły, który przeprowadza rozmowę z uczniem, nadaje priorytet i podejmuje interwencję – tłumaczy Ilona Król, naczelnik Wydziału Inwestycji i Promocji w Starostwie Powiatowym w Strzelinie.

Aplikacja to kompleksowe narzędzie, które łączy w sobie nowoczesne technologie z psychologią społeczną. Przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli, a jego celem jest raportowanie zdarzeń.

– W starostwie odbyła się prezentacja systemu. Jesteśmy w trakcie analizy, czy Resql zostanie wdrożony do naszych szkół – informuje starosta Anna Horodyska.

Cały artykuł zamieściliśmy w 8 (1196) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Taka dyrektor szkoly, ktora za długo grzeje stołek ciesząc się ciepłą posadka woli sprawy zamieść pod dywan. Jeśli zrobi się szum to będą głosy że sobie nie radzi i potrzebna zmiana....
6

Przeczytaj także