Nowe zmiany w Kodeksie karnym umożliwiają konfiskatę aut pijanym kierowcom

W czwartek, 14 marca, zaczęły obowiązywać przepisy pozwalające na konfiskatę samochodu kierowcy, który ma we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli kierowca zostanie przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu (co najmniej 1,5 promila), to sąd orzeknie utratę auta.

– Dodatkowo artykuł 178 Kodeksu karnego przewiduje obowiązkową konfiskatę samochodu lub jego równowartości w sytuacjach, gdy kierowca spowoduje wypadek, mając w organizmie minimum jeden promil alkoholu – informuje Piotr Sołtysiak, oficer prasowy strzelińskiej policji.

Obecnie, zgodnie z artykułem 178 Kodeksu karnego, kto prowadzi pojazd mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Artykuł zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
gaga
!
I bardzo dobrze powinni zaostrzac przepisy. Ja co prawda nie mam auta a jak potrzebuję jechać za granicę to mogę załatwić przejazd przez <a href=https://www.niemcy.busy.travel/>https://www.niemcy.busy.travel/</a> ale lepiej że będzie mniej wariatów na drogach
0
Gravatar
Anonimowe
a co zabrać pijanemu prezydentowi kwaśniewskiemu , który po pijaku robi wykłady na uniwerku w kijowie a publika sie z niego głośno śmieje?
a co zabrać zamroczonemu swoja wielkością ministrowi macierewiczowi i jemu podobnym sikorskim?

1
Gravatar
Spajker.
Masz rację. Pijanemu piechurowi należy zabrać mieszkanie!!!!! !
0
Gravatar
Spajker.
No to teraz będzie numer na policjanta. Najpierw komuś stawiam wódeczkę a później namawiam do przejazdu do baru. Koleś jedzie a mój znajomy przebrany za policjanta zatrzymuje i samochód jedzie lawetą do dziupli.
0
Gravatar
Leszcz
Komunizm właśnie wrócił.
1
Gravatar
Zielony ład
Jeszcze chwila i będą wywłaszczać z ziemii rolnej bo nie była ugotowaną i domy zabierać za to że nie ocieplone w klasie G. Komuna pełną gębą🙁
2
Gravatar
spajker.
konfiskata samochodu to dobry sposób na pozbycie sie starego gruchota. sprzedajesz za 1 zeta stare auto żulowi i stawiasz żulowi flaszkę. żul gulnie flaszke na stojąco i jedzie na patrol policji. policja konfiskuje auto a żul nie musi zimować w piwnicy tylko w ciepłej celi z 3ma posiłkami dziennie.
utylizacja gruchota kosztuje dużo. trzeba go rozebrać na części gumowe metalowe plastikowe i zapłacić aby ktoś to zutylizował.
policja skonfiskuje problem i po problemie.

2

Przeczytaj także