Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania w Starostwie Powiatowym w Strzelinie

W Starostwie Powiatowym w Strzelinie starosta Anna Horodyska wraz z wicestarostą Markiem Mierzwińskim podpisali umowę z Klubem Kolarskim Ślęża Sobótka Bike Academy, który reprezentował prezes Przemysław Bednarek i wiceprezes Wojciech Kacperski.

Obecni byli także prezes Dolnośląskiego Związku Kolarstwa Rafał Jurkowlaniec i radny sejmiku województwa dolnośląskiego Wojciech Bochnak. Strzeliński powiat pomoże zorganizować wyścig kolarski „Ślężański Mnich Bruki & Szutry”, którego trasa przebiega przez kilka powiatów. W przypadku powiatu strzelińskiego zawodowi kolarze przejadą przez gminy Borów oraz Kondratowice. Starosta strzeliński na tę okoliczność ufunduje dwie specjalne nagrody. Impreza odbędzie się 6 kwietnia. To zawody na wzór jednego z największych wiosennych klasyków w Europie, którym jest Paryż-Roubaix. Kolarze pokonają trasę o długości 140 km. Start i meta wyścigu będą zlokalizowane w Sobótce. Organizatorzy zadbają także o specjalną oprawę i transmisję na żywo.

Ślężański Mnich wystartuje z Sobótki, a później kolarze przejadą kolejno przez następujące miejscowości: Strzegomiany, Będkowice, Księginice, Przemiłów, Oleszna, Piotrówek, Tomice, Glinica, Świątniki, Przezdrowice. Meta także w Sobótce.

Cały artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
nareszcie coś mądrego. survival o nazwie bruki i szutry czyli nazwanie rzeczy po imieniu zamiast chwalenia czegoś nieistniejącego . myślę że pierwowzorem był rajd paryż-dakar wiodący przez afrykańskie wioski i rozdroża no mniejsza o nazwę. temat dobry i dobrze nazwany. serwisy napraw rowerów się obłowią a kolarze dostaną wycisk większy niż wspinaczka na mount everest. dobry pomysł. tak przed wyborami przypadkowo rzecz jasna.
1

Przeczytaj także